728 x 90

نماینده کنگره آمریکا گارامندی:‌ تغییر در ایران باید محقق شود

مصاحبه فاکس نیوز با نماینده کنگره جان گارامندی
مصاحبه فاکس نیوز با نماینده کنگره جان گارامندی

تلویزیون فاکس‌ نیوز ۲۲سپتامبر ۲۰۱۸

اریک شاون مجری تلویزیون فاکس‌ نیوز: دولت آمریکا یکبار دیگر رژیم ایران را اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان نامید و رژیم تهران را مقصر تشدید جنگ هادر کشورهای همسایه و حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه می‌داند.

انتظار می‌رود رئیس‌جمهور ترامپ حتی موضعی سخت‌تر علیه رژیم ایران در اجلاس سالانه مجمع عمومی در نیویورک اتخاذ کند

اعمال مجدد تحریمها علیه تهران از نوامبر آینده به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

 

مایک پمپئو: شرکتهای یکطرفه از ایران خارج میشوند

وزیر امور خارجه مایک پمپئو در مورد توافق اتمی کنونی با متحدان اروپایی گفت:

شما فقط کافیست به ترددات نگاه کنید که یک طرفه است. شرکتهای مختلف به‌ویژه شرکتهای اروپایی ایران را ترک می‌کنند برای همین من بسیار مطمئنم که ما نهایتاً در اعمال تحریم‌هایی که رئیس‌جمهور از ما خواسته مؤثر خواهیم بود.

 

باید در مقابل رژیم ایران سخت‌گیر بود

اریک شاون: آیا تحریمها می‌توانند تهران را تغییر دهند؟ نماینده کنگره آمریکا جان گرومندی عضو کمیته نیروهای مسلح در برنامه ماست.

رئیس‌جمهور ترامپ سپتامبر گذشته کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در مجمع عمومی مرد موشکی خواند. انتظار دارید وی در مورد رژیم مستبد مذهبی و ضد آمریکایی تهران چه بگوید؟

 

نماینده کنگره جان گارامندی John Garamendi: ترامپ باید سخت‌گیر باشد او در گذشته بوده و قطعاً سخت‌گیر خواهد بود و در مورد این‌که سیاست رو به پیش ما چیست باید صریح باشد ما نباید هیچ ابهامی در مورد این‌که این موضوع را چگونه می‌بینیم داشته باشیم.

با بیرون کشیدن از برجام همان‌طور که آمریکا این کار را انجام داد و ترامپ انجام داد سؤالات بسیاری را نه تنها در مورد روابطمان با متحدانمان بلکه در رابطه با متناسب بودن این تحریمها و نحوه کارایی آنها ایجاد کرد که خوشبختانه آقای پمپئو درست می‌گوید آنها تاثیر داشته‌اند و این که ما چگونه با موضوع اتمی برخورد خواهیم کرد. قطعاً همه ما در مورد سایر اعمال رژیم ایران که فراتر از اتمی انجام می‌دهد نگرانیم. قطعاً حمایت دولتی رژیم ایران از تروریسم که در این برنامه توضیح داده شد موضوعی بسیار مهم است.

...‍ بسیاری موضوعات در جریان است امیدواریم که رئیس‌جمهور موضع سختی اتخاذ کند فکر نمی‌کنم مبالغه کردن کارایی داشته باشد بلکه باید سخت‌گیر و صریح باشیم و رئیس‌جمهور نیز این چنین خواهد بود.

 

بیرون کشیدن شرکتهای عمده از ایران

فاکس نیوز: دولت می‌گوید تحریمها کارایی داشته است و می‌دانیم که شرکتهای عمده از ایران بیرون کشیده‌اند و در اساس به آنها حق انتخاب داده شده است اگر با ایران معامله کنید تجارت با آمریکا را از دست خواهید داد! و این امر به اقتصاد ایران صدمه زده است. ولی فکر می‌کنید این در نهایت رفتار ایران را تغییر خواهد داد؟ زیرا در دوره قبلی به ما گفته شده بود ‌این کار را خواهد کرد در عوض یک و نیم میلیارد دلار به تهران رفت و بعد برای حزب‌الله و گروه های تروریستی سرازیر شد.

گارامندی نماینده کنگره: توافق اتمی در مورد اتمی بود و این یکی از نواقص آن بود که به سایر اعمال ایران رژیم پاسخ نمی‌داد. این توافق احتمالاً در ممانعت از پیشبرد جاه‌طلبیهای اتمی رژیم ایران موفق بود ولی سایر موضوعات مهم مانند سوریه و حزب‌الله و شیوه‌ای که رژیم ایران در یمن عمل می‌کند، موضوعات بسیار بسیار مهمی هستند و باید با آنها مقابله کرد.

ولی برای برخورد با آنها آمریکا باید بسیار سخت و صریح باشد، هم‌چنان با متحدانمان کار کند و من با شما موافقم که کشورها و شرکتهای اروپایی از ایران با بی‌میلی بیرون می‌کشند و فکر می‌کنم در مسیری هستیم که باید به‌دقت اداره شود.

باید سخت‌گیر بود و از مقابله رودرو اجتناب کرد و تلاش کرد که تغییر را در ایران محقق کرد.

 

حملات تروریستی و جاسوسی رژیم ایران علیه شورای ملی مقاومت

فاکس نیوز: رژیم ایران متهم است تلاش کرده است دست به حملات تروریستی توسط جاسوسان علیه شورای ملی مقاومت ایران بزند. این گروهی است که شهردار سابق رودی جولیانی در جلسه آنها سخنرانی کرد و در اینجا شهردار است که در مورد آنها صحبت می‌کند. یک فرد اهل کالیفرنیا در ایالت شما دستگیر شد که متهم شد مأمور رژیم ایران است و علیه شورای ملی مقاومت جاسوسی می‌کرده و در نظر داشته شناسایی و مراقبت انجام دهد، شهردار سابق جولیانی در این موردگفت:

رودی جولیانی : در نیویورک که ما به اندازه کافی به میزان چند نسل تروریسم داشته‌ایم، نیاز نداریم برخی مأموران چندش‌آور رژیم ایران در اطراف نیویورک پرسه زده و تلاش کنند شهروندان آمریکایی مانند کسانی که امروز ما با آنها در اینجا هستیم را بکُشند.

کسی که در نظر داشت بهمراه یک مأمور ایرانی چندش‌آور دیگر دست به‌قتل بزند.

 

رژیم ایران بازیگر بسیار بدی است

فاکس نیوز: اینها سخنان بسیار تندی بود واکنش شما نسبت به این‌که در حقیقت این تهران است که متهم است تلاش می‌کند آمریکاییان را در اینجا در خاک آمریکا بکُشد چیست؟

نماینده گارامندی: من به‌طور مرتب با اعضای مجاهدین در ارتباطم و آنها نگرانی هایشان را در مورد موضوعی که اینجا بحث شد مطرح می‌کنند ما باید مانع تروریسم در هرکجا شویم و مشخصاً مانع هرنوع تروریسمی علیه هر کسی در اینجا توسط روسها یا سایر گروه‌ها در آمریکا شویم و خوشبختانه سیستمهای پلیس و اف.بی.آی توانستند این توطئه را کشف و مانع آن شوند ولی طبعاً موارد بعدی خواهد بود زیرا رژیم ایران یک بازیگر بد درست مانند روسیه است. بنابراین تمامی اینها باید به‌دقت مانیتور شود و امیدواریم با حمایت مناسب و همکاری با متحدانمان در سراسر جهان بتوانیم تروریستها یا سازمان تروریستی یا افراد را شناسایی کرده و آنانرا قبل از این‌که هر اقدام نفرت‌انگیزی انجام دهند متوقف کنیم.

فاکس نیوز: این شوکه‌کننده و حیرت‌آور است که آنها مأموران را به اینجامی‌فرستند.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0a5f5a58-d93e-4e84-8bd2-b6115d99deae"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات