728 x 90

نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق: اگر رژیم ایران نبود هیچ‌کس در عراق به کرونا مبتلا نمی‌شد

دکتر ادهم اسماعیل نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق
دکتر ادهم اسماعیل نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق
  • رژیم ایران باعث شده که کرونا به ۱۷کشور منطقه از جمله عراق منتقل شود.

 

دکتر ادهم اسماعیل نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق در مصاحبه با تلویزیون العراقیه روز ۱۰فروردین درباره پنهان‌کاریهای مجرمانه رژیم آخوندی در شیوع کرونا گفت: اگر ایران نبود هیچکس در عراق به این ویروس مبتلا نمی‌شد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق افزود: اگر رژیم ایران در مقابله با تهدید کرونا سهل‌انگاری نمی‌کرد در همان شروع از قطع رابطه با چین سهل‌انگاری کرد و هم‌چنین انتخابات را برگزار کرد. نه فقط برگزاری انتخابات،‌ بلکه زیارتها از قم. در رابطه با زیارتها می‌بایست اقدامات شدیدتر بهداشتی انجام می‌شد. لذا ایران باعث شد کشورهای زیادی مبتلا شوند. ۱۷کشور را مبتلا کرد. عامل شیوع کرونا در ۱۷ کشور شد. اگر ایران نبود هیچ کسی در عراق به این ویروس مبتلا نمی‌شد.

 

مجری تلویزیون العراقیه: ولی به‌طور مثال سوریه همسایه عراق و ایران است؟

دکتر ادهم اسماعیل:.... آنچه که من فکر می‌کنم این است که کرونا در اردن از ایتالیا وارد شده. اما در رابطه با عربستان ویروس از ایران وارد شد. در بحرین نیز ویروس از ایران وارد شد. رژیم ایران به‌طور جدی با کرونا برخورد نکرد که موجب انتشار آن در جامعه شد. مثلا در عراق امروز که ما متوجه شدیم فردایش مرزها را بستیم. تفاوت اینست. وقتی من با هیات ایرانی که به عراق آمده بودند صحبت می‌کردم در مقابل این‌که چرا برخورد جدی نمی‌شود به من گفتند که ما این موضوع را تحت کنترل داریم. من به آنها گفتم این چه کنترلی است که اولین حالت بیماری کرونا در لبنان از ایران وارد شده بود؟ من کاملاً یادم هست که دو وضعیت در عمان و لبنان از ایران وارد شده بود. به آنها گفتم آنها از فرودگاه تهران آمده بودند. به عبارتی در تدابیر خروج و ورود به ایران نقضهای آشکاری صورت گرفت....