728 x 90

نماینده آلمان در جلسه کمیته سوم مجمع عمومی: آلمان هم‌چنان نگران وضعیت حقوق‌بشر و تعداد بالای احکام مرگ و اعدام است

گونتر ساتر نماینده آلمان در کمیته سوم سازمان ملل
گونتر ساتر نماینده آلمان در کمیته سوم سازمان ملل

سفیر گونتر ساتر نماینده آلمان در کمیته سوم سازمان ملل روز دوشنبه سوم آبان در رابطه با گزارش جاوید رحمان در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران آخوندها از جمله گفت: آلمان خود را با بیانیه اتحادیه اروپا همآهنگ می‌کند و از گزارشگر ویژه برای کار و گزارش اخیرش تشکر می‌کند. ما از ایران می‌خواهیم که به گزارشگر ویژه دسترسی کامل بدهد.

آلمان هم‌چنان نگران وضعیت حقوق‌بشر در ایران است. تعداد بالای احکام مرگ و اعدام، به‌ویژه علیه مجرمان نوجوان نگران‌کننده است. آلمان قویاً با این نوع مجازات ظالمانه و غیرانسانی مخالف است. ما از ایران می‌خواهیم فوراً به اعمال و اجرای مجازات اعدام پایان دهد و از دادگاههای عادلانه و حاکمیت قانون اطمینان حاصل کند. ما هم‌چنین نگرانی خود در مورد ناپدید شدن اجباری را ابراز می‌کنیم.

در مورد فضای جامعه مدنی، آلمان نگرانیهای گزارشگر ویژه در مورد ادامه ارعاب و حبس مدافعان حقوق‌بشر و وکلا، و مداخله و هدف قرار دادن سازمانهای جامعه مدنی را دارد. حق آزادی بیان شامل روزنامه‌نگاران، کارمندان رسانه‌ها، نویسندگان و کارمندان فرهنگی باید تأمین شود. علاوه بر این، ما بسیار نگران هستیم که اجرای لایحه به اصطلاح "حمایت از کاربران فضای مجازی" دسترسی هم‌اکنون دشوار به اطلاعات موجود در اینترنت را به‌شدت به خطر اندازد و آزادی بیان آنلاین و حریم خصوصی کاربران را به‌شدت تهدید کند.

آلمان هم‌چنین از ایران می‌خواهد که به تبعیض علیه اقلیتهای مذهبی، قومی و جنسی پایان دهد و از حقوق زنان حمایت کند. زنان در ایران به‌طور قابل توجهی حقوق کمتری نسبت به مردان دارند. در ازدواج، خانواده، دادگاه و یا در مورد محل کار، زنان از نظر قانونی در مضیقه هستند و از تبعیض شدید رنج می‌برند. رفتار ناعادلانه مقامات ایرانی با مدافعان زن حقوق‌بشر قابل‌قبول نیست و در تضاد با اصول اولیه حقوق‌بشر است.(سایت سازمان ملل ۳ آبان۱۴۰۰)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات