728 x 90

نقض تحریم‌ها و انتقال دهها هزار دلار به ایران توسط دو نفر در آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا
وزارت دادگستری آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه  در بیانیه‌یی اعلام کرد دو نفر در هیوستون تگزاس به نقش خود انتقال غیرقانونی دهها هزار دلار از آمریکا به ایران، از جمله برای دفتر علی خامنه‌ای، اعتراف کردند.


 مزمل زیدی و عاصم مجتبی نقوی، دو شهروند ۴۰ ساله از تگزاس آمریکا، نقش داشتن در یک طرح غیرقانونی برای انتقال دهها هزار دلار از آمریکا به ایران و از جمله علی خامنه‌ای اذعان کردند.

بر اساس این اسناد، در دسامبر ۲۰۱۸، مزمل زیدی اجازه دریافت «خمس» را از طرف چندین امام دریافت کرده بود.

در گزارش آمده است، بین دسامبر ۲۰۱۸ و دسامبر ۲۰۱۹، مزمل زیدی و عاصم مجتبی نقوی مبالغ این «خمس» و هم‌چنین کمکهای مالی را که ظاهراً برای کمک به قربانیان جنگ داخلی جاری در یمن از افراد در ایالات متحده جمع‌آوری شده بود، به ایران و دفتر خامنه‌ای ایران ارسال کردند.

مزمل زیدی و عاصم مجتبی نقویی از دوستان، اعضای خانواده و سایر همکاران خود برای انتقال وجوه نقدی کمتر از ۱۰ هزار دلار به خارج از ایالات متحده دعوت کردند تا از این طریق انتقال پول از نظر مجریان قانون دور نگهدارند.

انتقال دلار به ایران توسط این دو شامل یک گروه ۲۵ نفره از مسافر بود که برای زیارت مذهبی به عراق می‌رفتند و متعاقباً دلارهای آمریکایی توسط این مسافران به ایران منتقل می‌شد.

این دو نقض کننده تحریم‌ها در ۱۸ اوت ۲۰۲۰ در هیوستون تگزاس به‌دلیل طراحی این برنامه انتقال مالی دستگیر شدند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d706953e-4654-4755-aa33-00b3aca8adbe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات