728 x 90

نفتکش‌های یک شرکت آمریکایی با نقض تحریم‌ها علیه ایران ۲.۸ میلیارد دلار نفت وارد کرده‌اند

نفت ایران
نفت ایران

خبرگزاری آناتولی روز سه‌شنبه اول اسفندماه به‌نقل از نیویورک‌تایمز: نفتکش‌های یک شرکت آمریکایی با نقض تحریم‌ها علیه ایران ۲.۸ میلیارد دلار نفت وارد کرده‌اند
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که نفتکش‌های بیمه شده توسط یک شرکت آمریکایی با نقض تحریم‌ها علیه ایران طی یک سال گذشته از این کشور به ارزش ۲.۸ میلیارد دلار نفت وارد کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۲۷ دستگاه تانکر که از شرکت «American Club» بیمه مسئولیت مالی دریافت کرده‌اند، تحریم‌ها علیه ایران را نقض و نفت به ارزش ۲.۸ میلیارد دلار را از ایران به آمریکا وارد کرده‌اند.

خبرنگاران تحقیقی از روزنامه نیویورک تایمز با استفاده از داده‌های دریانوردی و تصاویر ماهواره‌یی محموله‌های این نفتکش‌ها را بررسی و یک پایگاه داده ایجاد کردند.

این خبرنگاران در مسیرهای نفتکش‌های مذکور حرکات نامنظم شناسایی و این مسیرها را با اطلاعات ارائه شده توسط سمیر مدنی، از بنیانگذاران شرکت «TankerTrackers. com» که تردد دریایی را رصد می‌کند، مقایسه کردند.

در نتیجه این تحقیقات مشخص شد که نفتکش‌های مذکور با استفاده از برنامه‌یی با عنوان «spoofing» موقعیت‌های جعلی ایجاد و مواضع واقعی را پنهان کرده‌اند. در حالی که نفتکش «Glory» در آگوست ۲۰۲۳ در بندر عسلویه ایران بارگیری کرده است، موقعیت این نفتکش در سواحل امارات متحده عربی دیده شد.

در این راستا، تمام ۲۷ نفتکش از سال ۲۰۲۳ تاکنون ۵۹ بار حدود ۵۹ میلیون بشکه نفت حمل کرده‌اند که ارزش آن حدود ۲.۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

خبرگزاری آناتولی اخبار خود از طریق سامانه مدیریت خبر (HAS) برای مشترکین رسانه‌یی ارسال و فقط بخشی از آنها را خلاصه و در وبسایت خود منتشر می‌کند. بنابراین برای دریافت اخبار کامل ما، لطفاً تماس گرفته و مشترک شوید!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ac90abac-c94c-4b5d-9b44-9dc5f9fbe412"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات