728 x 90

نظامیان پیشین آمریکایی خطاب به بایدن: پولهای مسدود شده رژیم ایران را آزاد نکنید

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال ادای احترام به سربازان کشته شده آمریکایی - آرشیو
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال ادای احترام به سربازان کشته شده آمریکایی - آرشیو

شبکه تلویزیونی ان.بی.سی؛ در گزارشی به تاریخ پنجشنبه ۲۳دی به‌نقل از نامه بیش از یکهزار سرباز پیشین آمریکایی و خانوادهایشان از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا از آزاد کردن داراییهای رژیم ایران خودداری کند.
نویسندگان نامه با اشاره به نقش مستقیم رژیم ایران در حملات منجر به کشته و زخمی شدن سربازان آمریکایی در عراق و دیگر نقاط جهان از بایدن خواستند تا زمان پرداخت کامل غرامت به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی، پول‌های مسدود شده ایران را آزاد نکند.
در قسمتی از این نامه آمده است: «ما با دیدگاه شما موافقیم که ایران هیچ‌گاه نباید اجازه ساخت تسلیحات هسته‌یی را پیدا کند، ولی فکر نمی‌کنیم معافیت یا تعلیق هیچ‌یک از تحریم‌های ایران، که نتیجه‌اش آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران است در حالی که پرونده‌های قضایی علیه ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌طور کامل به نتیجه نرسیده، باید انجام شود».
نظامیان پیشین و خانواده کشته و زخمی شدگان آمریکایی در نامه اشان ضمن مقصر دانستن رژیم ایران در مصدوم یا کشته شدن عزیزانشان نوشتند: «به‌نظر ما، پول‌های مسدود شده اول باید به خانواده‌های آمریکایی قربانیان رژیم و نه به خود رژیم داده شود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/63a997e3-3dd8-4572-9484-e73c8d48d571"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات