728 x 90

نصب مجسمه دیوید ایمس حامی گرانقدر مقاومت ایران در حوزهٔ انتخاب او در انگلستان

نصب مجسمه دیوید ایمس حامی گرانقدر مقاومت ایران در حوزهٔ انتخاب او در انگلستان
نصب مجسمه دیوید ایمس حامی گرانقدر مقاومت ایران در حوزهٔ انتخاب او در انگلستان

نصب مجسمه دیوید ایمس

حامی گرانقدر مقاومت ایران

در حوزهٔ انتخاب او در انگلستان

 

در بزرگداشت دیوید ایمس نمایندهٔ فقید پارلمان انگلستان و از یاران دیرین مقاومت مردم ایران و مجاهدان اشرفی، طی مراسمی در شهر ساوت‌اند (حوزهٔ انتخابی وی) با حضور شماری از اعضای پارلمان، از مجسمه او رونمایی شد.

آنا فرث که از فوریه ۲۰۲۲ نمایندهٔ پارلمان انگلستان از همان حوزهٔ انتخابی دیوید ایمس شد، در پیامی نوشت: «افتخار بزرگی بود که امروز از همه این مردم شگفت‌انگیز در ساوت‌اند برای رونمایی از مجسمهٔ سر دیوید ایمس به‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره او و یک عمر خدمتش به ساوت‌اند استقبال کردم.

هم‌چنین پریتی پاتل Priti Patel وزیر کشور انگلستان تا سپتامبر ۲۰۲۲ و نمایندهٔ پارلمان انگلستان طی پیامی نوشت: «امروز ما زندگی او، فداکاری او برای خدمات عمومی، و اهدافی را که او با دقت، پشتکار و شوخ‌طبعی از آن دفاع کرد، گرامی می‌داریم.

این مجسمه فوق‌العاده ادای احترامی است به خدمات عمومی او و میراث بزرگی که از خود بر جای گذاشته است».

آندرو روزیندل عضو هیأت رؤسا و کمیتهٔ خارجی پارلمان انگلستان نیز دربارهٔ این مراسم، می‌نویسد: «این‌که از من خواسته شد مجسمه سر دیوید ایمس را در ساوت‌اند رونمایی کنم، یکی از بزرگ‌ترین افتخارات زندگی‌ام بود. روزی بسیار پر احساس، اما سرشار از شادی از این‌که این افتخار را داشتم که چنین مرد برجسته و یک دوست واقعی را بشناسم.

روزیندل، دیوید ایمس را بنیانگذار شهر ساوت‌اند و یک نماینده فوق‌العاده پارلمان انگلستان توصیف کرد و افزوده که همگی ما دلتنگ او هستیم.

لرد دیوید آلتون عضو مجلس اعیان نیز در حساب ایکس خود درباره این مراسم نوشت: «همراه با خانم ایمس، امروز در (منطقه) ساوت‌اٍند، به‌منظور پرده‌برداری از مجسمه «سردیوید ایمس» هستم. در آنجا در مورد اعتقادات او که باید کرامت انسانی همه‌کس مورد احترام قرار گیرد، همگی بی‌نهایت اعتقاد داریم. او معتقد بود باید همگی علیه بی‌عدالتی متحد باشیم.

دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان از حامیان بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی و رئیس کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران بود که در یک حمله جنایتکارانه در اثر ضربات چاقو در تاریخ ۲۳ مهر ۱۴۰۰ جان باخت. او در گردهمایی بزرگ ایران آزاد در ۱۳۹۸ گفت که فوق‌العاده خوشحالم که در اشرف۳ حضور دارم. و به‌عنوان رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران و از جانب کمیته فراحزبی در هر دو مجلس پارلمان می‌خواهیم با شما ابراز همبستگی کنیم.

دیوید ایمس در آخرین سخنرانی خود در گردهمایی سالانه مقاومت در سال ۱۴۰۰ گفت: «ما معتقدیم حلقهٔ مفقوده در سیاست ما، بی‌توجهی به‌شرایط عینی در ایران و آرزوی مردم ایران برای دستیابی به‌آزادی و دموکراسی است».

«ما معتقدیم حلقهٔ مفقوده در سیاست ما، بی‌توجهی به‌شرایط عینی در ایران و آرزوی مردم ایران برای دستیابی به‌آزادی و دموکراسی است».

سر دیوید ایمس – نماینده پارلمان انگلستان-رئیس مشترک کمیتهٔ بریتانیایی برای آزادی ایران -۲۰تیر ۱۴۰۰

خانم‌ها و آقایان. از شما متشکرم که بینندهٴ این کنفرانس هستید. بعد از ظهور رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور (رژیم) ایران، انگلستان، اتحادیهٔ اروپا و ایالات متحدهٴ آمریکا باید پشت سر شورای ملی مقاومت و رئیس‌جمهور منتخب آن خانم مریم رجوی و مردم ایران متحد شوند، زیرا آنها بهترین متحدان ما هستند برای رسیدن به‌یک ایران آزاد. پس خانم‌ها و آقایان، امروز، من خوشحالم که اعلام کنم تا این لحظه، بیش از ۱۰۰تن از همکارانم بیانیه‌یی بسیار قوی دربارهٔ ایران امضا کرده‌اند.

و این بیانیه اکنون اینجاست. کتاب قرمز مربوط به‌مجلس اعیان و کتاب سبز مربوط به‌مجلس عوام. این بیانیه، رژیم جنایتکار حاکم بر ایران را رد می‌کند و از مقاومت ایران و خانم مریم رجوی حمایت می‌کند. اجازه بدهید بخش‌هایی از این بیانیه را بخوانم که توسط ۱۰۲عضو پارلمان و اعضای مجلس اعیان امضا شده است.

«ما معتقدیم حلقهٔ مفقوده در سیاست ما، بی‌توجهی به‌شرایط عینی در ایران و آرزوی مردم ایران برای دستیابی به‌آزادی و دموکراسی است.

در جریان اعتراضات سراسری طی چند سال اخیر، مردم ایران به‌روشنی و با صدای بلند پدیدهٴ اصلاح‌طلب و اصول‌گرا را رد کرده‌اند و خواست خود را برای تغییر واقعی ابراز کرده‌اند؛ نتیجه‌یی که در دستان مردم ایران و جنبش مقاومت آنها باشد.

ما معتقدیم که برنامهٔ ۱۰ماده‌یی ارائه‌شده توسط رئیس‌جمهور برگزیدهٴ شورای ملی مقاومت خانم رجوی و فراخوانهای او به‌برقراری یک جمهوری در ایران بر پایهٔ انتخابات آزاد و عادلانه، جدایی دین از دولت، برابری جنسیتی، منع تبعیض علیه اقلیت‌های مذهبی و نژادی و یک ایران غیراتمی شایستهٴ حمایت ما است.

ما دولت خود را فرا می‌خوانیم که سیاست قاطعی در قبال رژیم ایران اتخاذ کند و از رژیم ایران به‌خاطر سرکوب مردم ایران، دست‌داشتن در تروریسم در اروپا، دخالت در منطقه و به‌گروگان گرفتن دو تابعیتی‌ها حسابرسی کند. ما هم‌چنین خواهان اعمال تحریم‌های سخت‌تر تا زمانی هستیم که رژیم ایران به‌رفتار یاغی‌گرانهٴ خود ادامه می‌دهد.

در نهایت، ما دولت خود را فرا می‌خوانیم تا در کنار مردم ایران و خواست آنها برای حقوق‌بشر، آزادی و دموکراسی بایستد. انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر و اعلام ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور (رژیم)، بیانگر بن‌بستی است که رژیم آخوندی خود را در آن می‌یابد.

این رژیمی است عاری از هر گونه تدبیر که گزینهٔ دیگری ندارد جز این‌که یک افراطی سخت‌سر را بر سر کار بیاورد.

به‌عنوان کسی که سوابق مدیریت او در جریان چندین مورد نقض حقوق‌بشر به‌خوبی به‌ثبت رسیده، انتصاب رئیسی به‌شکل بی‌شرمانه‌یی نشان‌دهندهٔ آن است که این حکومت بنیادگرا برای هر گونه گفتگوی مثبت و اصلاحات هیچ ارزشی قائل نیست».

پس خانم‌ها و آقایان، من به‌همراه همکارانم در پارلمان انگلستان، قویاً از فراخوان مدیرکل عفو بین‌الملل و هم‌چنین پروفسور جاوید رحمان گزارشگر ویژهٔ حقوق‌بشر در امور ایران حمایت می‌کنیم که خواستار تحقیقات مستقل دربارهٔ جنایت علیه بشریت که رئیسی جلاد مرتکب شده و پیگرد قانونی وی به‌خاطر فرستادن دهها هزار نفر به‌پای چوبهٴ دار در تابستان۶۷ و در طول ۴دههٔ اخیر شدند. این فرد جنایتکار باید به‌زندان افکنده شود، نه این‌که رئیس‌جمهور کشور بزرگ ما یعنی ایران باشد.

 

سردیوید ایمس - نماینده ارشد مجلس عوام انگلستان از حزب حاکم محافظه کار - ۳۱خرداد ۱۳۹۹

در ماه ژانویه، درست قبل از اپیدمی کرونا در انگلستان، من و همکارانم این موضوع را در یک کنفرانس در مجلس عوام که ​​توسط کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران برگزار شده بود، مورد بحث قراردادیم. ما توافق کردیم رویکرد درست برای انگلستان اتخاذ یک سیاست محکم در قبال ایران است که دهه‌ها مبارزه مردم برای آزادی و دموکراسی در ایران و جنبش مقاومت مردم ایران - شورای ملی مقاومت ایران را به رهبری خانم مریم رجوی به‌رسمیت می‌شناسد.

تنها راه منطقی این است که اگر می‌خواهید در سمت یک تغییر صلح آمیزتر، خیرخواهانه و یک نیروی سازنده برای خیرخواهی در صحنه بین‌المللی قرار داشته باشید، باید از جنبش مقاومت ایران و شورای ملی مقاومت ایران، حمایت کنید. مهمتر از همه، شورای ملی مقاومت ایران در طول ۴۱سال گذشته نشان داده است که وظیفه خود را به‌خوبی برعهده گرفته است. حتی در شرایطی که رژیم نزدیک به ۱۲۰، ۰۰۰ هوادار و اعضای آنها را اعدام کرده است. آینده‌ای روشن‌تر برای ایران قابل دستیابی و در دسترس است. همان‌طور که پیوسته خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید. ما در غرب و جامعه جهانی باید در کنار مردم ایران و شورای ملی مقاومت بایستیم. زیرا آنها سعی می‌کنند کشور و انقلاب دموکراتیکی را که رژیم تئوکراتیک در سال۱۹۷۹ به سرقت برده است، باز پس بگیرند. این همان کاری است که من ادامه خواهم داد زیرا این سیاستی درست از نظر اخلاقی است. شک ندارم که اگر به مردم ایران فرصت تغییر داده شود، یک ایران دموکراتیک آزاد و یک دولت غیرمذهبی امکان‌پذیر است.

 

سر دیوید ایمس – نمایندهٔ برجسته پارلمان انگلستان

قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۹۸۸ در ایران و ما بی‌وقفه از این هدف برای محاکمه عاملان و آمران آن حمایت کرده‌ایم

 

سر دیوید ایمس – نماینده ارشد پارلمان انگلستان، رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران- ۹تیر ۱۳۹۶

از پای نخواهیم نشست تا زمان برخورداری تک‌تک آحاد مردم ایران از آزادی و شکوفایی و اجازه بدهید بگویم از رهبری شما

از همکارانم درخواست می‌کنم به من بپیوندند.

خانم مریم رجوی: متشکرم، بسیار ارزشمند است. تشکر می‌کنم از همه حمایتها و تلاشهای شما.

 

دیوید ایمس ـ نماینده پارلمان انگلستان

شما ثابت کردید که ایران متعلق به شماست و نه ملاها. من بسیار خوشحالم که اعلام کنم ۴۰۰۰ پارلمانتر از ۴۰کشور دنیا حمایت خودشان را از مقاومت ایران و رهبری خانم رجوی اعلام کرده‌اند.

 

دیوید ایمس – عضو مجلس عوام

خانمها و آقایان، نباید فراموش کنیم که انگلستان دارای یک مسئولیت قانونی و اخلاقی بزرگ در برابر سرنوشت همه ساکنان لیبرتی و ۷ گروگان است.

 

دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان

از سال۲۰۰۹، اکثر زندانیان سیاسی که توسط رژیم اعدام شده‌اند به جنبش اصلی اپوزیسیون دموکراتیک، سازمان مجاهدین خلق ایران، مربوط بوده‌اند زیرا رژیم از توانایی و ظرفیت این سازمان

 

سردیوید ایمس نماینده ارشد پارلمان انگلستان- رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران

رجوی، دوستان عزیز، ما این جا هستیم که به شما بگوییم که در رزم شما برای آینده‌ای بهتر در کنار شما و مردم ایران ایستاده‌ایم و به حمایت خود از شما ادامه خواهیم داد تا این‌که ایران آزاد شود.

 

سر دیوید ایمس عضو ارشد پارلمان انگلستان ۲۱خرداد ۱۳۹۵

اپوزیسیون دموکراتیک ایران شورای ملی مقاومت ایران که شامل سازمان مجاهدین خلق ایران می‌شود به رهبری خانم مریم رجوی پویاترین شورای اپوزیسیون ایران است، زیرا دارای برنامهٔ ده ماده‌یی رسمی و علنی دموکراتیک برای آینده ایران است.

 

سر دیوید ایمس – نماینده ارشد پارلمان انگلستان، رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران ۱۸تیر ۱۳۹۷

خانم رجوی، خانمها و آقایان افتخار بزرگی برای هیأت انگلستان است که در این گردهمایی برای آزادی ایران شرکت کند.

آزادی، آزادی، آزادی، ما در کشورمان از آزادی زندگی برخورداریم. آزادی زندگی

ما انگلیسیها می‌خواهیم که مردم ایران از همان آزادیهایی که ما برخورداریم برخوردار شوند، و ما تعداد بسیار زیادی از انگلیسیها را این جا داریم که آمده‌اند به شما بپیوندند تا ندای آزادی ایران سر دهند.

اعضای مجلس عوام، اعضای مجلس اعیان.

ما با تک‌تک شما در نبردتان متحد هستیم. مطمئنم که پیام ما در رابطه با یک ایران آزاد و دموکراتیک طنین‌افکن خواهد شد و تمام مسیر را تا تهران و سایر شهرها در سراسر ایران و پایه‌های حکومت مذهبی را خواهد لرزاند. امسال مفتخرم که در کنار هیأت بزرگتری از انگلستان حتی نسبت به سال گذشته هستم.

ما علاوه بر نمایندگی فراحزبی پارلمان انگلستان، هم‌چنین نمایندگی اسکاتلند، جامعه حقوقی انگلستان وولز، اتحادیه‌ها، آکادمیسینها در انگلستان و اسکاتلند و نیز رهبران مذهبی را نمایندگان می‌کنیم. شما بسیاری از ما را که روی سن هستیم می‌شناسید. سالهاست که از شورای ملی مقاومت حمایت کرده‌ایم و از حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران دفاع کرده‌ایم. هیأت ما امسال از بیش از پنجاه شخصیت برجسته تشکیل شده.

خانم رجوی، دوستان عزیز، ما این جا هستیم که به شما بگوییم که در رزم شما برای آینده‌ای بهتر در کنار شما و مردم ایران ایستاده‌ایم و به حمایت خود از شما ادامه خواهیم داد تا این‌که ایران آزاد شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a469e051-8e13-4c62-b322-6f667ff12b4c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات