728 x 90

نشست واشنگتن برای بررسی امنیت دریانوردی و تهدیدهای رژیم ایران

برایان هوک
برایان هوک

وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸ طی بیانیه‌یی اعلام کرد، مقامهای این کشور و شماری از رهبران کشورهای دیگر روز جمعه برای بررسی امنیت دریایی منطقه خلیج‌فارس نشست برگزار خواهند کرد. این نشست در راستای تلاش برای حفاظت از امنیت دریانوردی در خلیج‌فارس و پس از افزایش تهدیدهای رژیم ایران در تنگه هرمز برگزار می‌شود.

در قسمتی از این بیانیه آمده است:‌ این نشست درباره ابتکار امنیتی برای حمایت دریانوردی و حفاظت از آزادی عبور و مرور آزادانه کشتی‌ها در آب‌راه‌های خاورمیانه تمرکز خواهد کرد.

 

همچنین مقامهای آمریکا از شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن خواسته‌اند در ائتلاف نظامی بین‌المللی برای حفاظت از آزادی کشتیرانی در خلیج‌فارس و دریای سرخ بپیوندد. مقامهای آمریکایی نسبت به تهدید کشتیرانی تجاری در آب‌های سرزمینی ایران و یمن تحت تسلط شبه‌نظامیان حوثی ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

لازم به یادآوری است که  برایان هوک، از این‌که بحرین در هفته‌های آتی میزبان یک کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی با حضور نمایندگان و مقامهای ۶۵کشور جهان خواهد بود خبر داد.

به گفته وی، کنفرانس مورد اشاره که نتیجه همکاری مشترک میان ایالات متحده و بحرین است در سطح وزیران خارجه کشورها برگزار می‌شود.

هوک افزود:‌ کنفرانس بحرین ادامه‌یی بر کنفرانس ورشو است که با موضوع «صلح و امنیت در خارمیانه» بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات