728 x 90

نشریه کنگره آمریکا: متحدان آمریکا باید در مخالفت با رفتار بد رژیم ایران متحد بایستند

سناتور کلی آیوت و سناتور جوزف لیبرمن
سناتور کلی آیوت و سناتور جوزف لیبرمن

هیل نشریه کنگره آمریکا طی مقاله‌یی به قلم سناتورهای سابق جوزف لیبرمن و سناتور سابق کلی آیوت از اعضای اتحاد علیه ایران اتمی به اجلاس ورشو اشاره کرد و نوشت: کشورهایی که در ورشو گرد آمده‌اند می‌توانند یک ائتلاف برای مقابله با رژیم ایران،همانند ائتلاف علیه داعش، تشکیل ‌دهند.. رژیم ایران باید مجبور به رها کردن جاه‌طلبیهای هسته‌یی، برنامه موشکی بالستیک، و حمایتش از تروریسم گردد.

 

در بخشهایی از این مقاله که روز ۲۵بهمن۹۷ منتشر شده آمده است:

دولت ترامپ امروز در ورشو با رهبران دهها کشور در زمانی حساس برای متوقف کردن رفتار خطرناک رژیم ایران ملاقات دارد. حمایت تهران از تروریسم و توسعه برنامه موشکی غیرقانونی آن اولویت‌های بالا هستند. رژیم تهران تنها از سال ۲۰۱۵ تاکنون در حداقل ۴قتل یا بمب‌گذاری درگیر بوده است...

رژیم ایران حرکت خود بسوی کسب توانمندی برای بکارگیری تسلیحات اتمی علیه آمریکا و متحدان ما را با برنامه موشکی بالستیک ادامه می‌دهد.

به این علت است که آمریکا و متحدان ما باید با یکدیگر علیه رفتار این رژیم بایستند. بهمین علت است که ایجاد کار و ساز ویژهٔ مالی توسط رهبران اروپایی این‌قدر مشکل‌آفرین است. اینکار اتحاد دو سوی آتلانتیک را حول این موضوع تضعیف می‌کند و امنیت اروپا را بخطر میاندازد...

 

 

این مقاله می‌افزاید: دولت ترامپ باید کار و ساز ویژهٔ مالی را به‌طور مستقیم با پاسخی قوی به چالش بکشد، مثل تحریم هیأت مدیره و همچنین مدیر اجرایی آن به‌خاطر نقض هر گونه تحریم‌های آمریکا. همچنین، گروه کشورهایی که در ورشو گرد می‌آیند می‌توانند یک ائتلاف برای مقابله با ایران همانند چارچوب ۷۹متفق که ائتلاف جهانی برای شکست داعش را تشکیل می‌دهند، ایجاد کنند که تلاش‌های اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک برای مهار رژیم ایران را هماهنگ خواهد نمود.

 

رژیم ایران باید مجبور به رها کردن جاه‌طلبیهای هسته‌یی، برنامه موشکی بالستیک، و حمایتش از تروریسم گردد. اروپائیانی که پشت سازوکار ویژهٔ مالی هستند باید آنرا تعطیل کنند... جلسه تاریخی در لهستان در این ماه فرصتی برای آغازی از نو، ایجاد اتفاق‌نظر، و نشان‌دادن به رژیم ایران است که رفتار غیرقابل قبول آنها منجر به تبعاًت آشتی‌ناپذیری خواهد گردید.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات