728 x 90

ند پرایس: رژیم ایران صادر‌کننده عمده بی‌ثباتی در جهان است

ند پرایس
ند پرایس

ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا، رژیم ایران را صادر‌کننده عمده بی‌ثباتی در جهان خواند. این اظهارات پرایس در واکنش به شکایت رژیم آخوندی به سازمان ملل به‌دنبال حمله پهپادی به مراکز وزارت دفاع در اصفهان است.

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا، در این رابطه گفته است: «شنیدن این‌چنین مطالبی از تهران بسیار جالب است. در واقع این رژیم ایران است که خطری برای صلح و امنیت منطقه است و می‌شود این را در بسیاری از فعالیت‌هایشان در زمینه‌های مختلف دید. برنامه هسته‌یی را به‌سرعت پیش می‌برد، کماکان در صدر فهرست صدور تروریسم در جهان است، هم‌چنان از گروههایی که ثبات منطقه را برهم می‌زنند حمایت می‌کند و توسعه برنامه موشکهای بالستیک‌اش هم ادامه دارد. شنیدن این‌که به غیر از خود، دیگری را به چنین اعمالی متهم می‌کند، برای ما قابل‌قبول نیست».

تلویزیون رژیم روز ۱۳بهمن ۱۴۰۱ در گزارشی از شکایت رژیم آخوندی به سازمان ملل به‌دنبال حمله پهپادی به مراکز وزارت دفاع در اصفهان گفت:

مجری: نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌یی به دبیرکل این سازمان درباره مواضع و اقدامات تحریک‌آمیز بر ضد کشورمان هشدار داد و نقش آفرینی فعال سازمان ملل را در قبال آنها خواستار شد.

آقای ایروانی در این نامه با تشریح موضع بی‌طرفانه ایران در جنگ اوکراین از شورای امنیت خواست اظهارات تحریک‌آمیز و غیرقابل توجیه یک مقام ارشد اوکراینی درباره دخالت در حمله به مجموعه کارگاهی وزارت دفاع شهر اصفهان را محکوم کند. در نامه نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل هم‌چنین شکایت ایران از رژیم صهیونیستی به سازمان ملل و شورای امنیتی اعلام شده است...

 

نیویورک تایمز روز ۱۲بهمن با انتشار گزارش مبسوطی پیرامون حملات پهپادی شنبه گذشته به مراکز نظامی رژیم در اصفهان نوشت: مناطقی که در این حمله هدف قرار گرفتند مراکز تولید، تحقیق و توسعه موشکهای رژیم ایران، از جمله مونتاژ موشکهای بالستیک میان‌برد شهاب بودند.

نیویورک تایمز به‌نقل از رئیس سابق سازمان اطلاعاتی اسراییل نوشت: حمله اخیر، تأسیساتی را هدف قرار داد که در حال توسعه موشکهای مافوق صوت، با قابلیت حمل کلاهک اتمی بودند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b56661ae-3aef-40c8-96e5-8d657c63f53a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات