728 x 90

نخست وزیر فرانسه: حداقل یک میلیون آزمایش کوویدـ۱۹ در ماه در مدارس انجام می‌شود

فرانسه -آزمایش کوویدـ۱۹
فرانسه -آزمایش کوویدـ۱۹

خبرگزاری رویترز روز ۲۵دی در گزارشی از آزمایش کوویدـ۱۹ در فرانسه نوشت: نخست‌وزیر کاستکس روز پنجشنبه گفت: فرانسه به‌عنوان بخشی از یک استراتژی برای باز نگه‌داشتن مدارس در طی پاندمی کرونا حداقل یک میلیون آزمایش کوویدـ۱۹در هر ماه در مدارس انجام می‌دهد.
وی هم‌چنین در یک کنفرانس خبری گفت که از ۲۵ژانویه دانشجویان سال اول تحصیلات عالی مجاز به شرکت در دوره‌های دانشگاهها در گروه‌های کوچک هستند.

در همین روز سازمان بهداشت جهانی هشدار داد دومین سال همه‌گیری کرونا سخت‌تر از سال اول خواهد بود. این سختی افزوده، ناشی از نحوه گسترش ویروس، به‌ویژه در نیم‌کرهٔ شمالی و نیز شیوع گونه‌های جدید است.
خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ۲۴دی گزارش داد آمریکا و انگلستان شاهد بدترین روز پاندمی کرونا بودند.
این کشورها ضمن تشدید اقدامات قرنطینه و محدودیتها، پروژه‌های واکسیناسیون را تسریع کرده‌اند. در آمریکا تاکنون ۱۰میلیون نفر و در انگلستان دو و نیم میلیون نفر واکسینه شده‌اند.
نخست وزیر انگلستان اعلام کرد کار مراکز واکسیناسیون از این پس به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته دائر خواهد بود. آلمان نیز ۱۰هزار نیروی نظامی را برای آزمایش کرونا در خانه سالمندان بکار می‌گیرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cb7af241-7eff-461f-8e55-530e4f462429"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات