728 x 90

نخست‌وزیران پیشین هارپر و کمپبل خواستار اقدامات تند علیه رژیم ایران شدند

نخست‌وزیران پیشین هارپر و کمپبل طی نامه‌یی از ترودو و بایدن خواستند علیه رژیم ایران اقدام کنند
نخست‌وزیران پیشین هارپر و کمپبل طی نامه‌یی از ترودو و بایدن خواستند علیه رژیم ایران اقدام کنند

بنا به گزارش ترو نورث کانادا، نخست‌وزیران پیشین هارپر و کمپبل طی نامه‌یی از ترودو و بایدن خواستند علیه رژیم ایران اقدام کنند.

در این نامه که توسط ۱۰۹رئیس پیشین دولت و حکومت امضا شده از برنامهٔ ۱۰ ماده‌یی رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شورای ملی مقاومت مریم رجوی حمایت شده است و از رهبران جهان خواسته شده است «گام‌های قاطعی علیه رژیم حاکم بردارند» که شامل قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه است

«استفن هارپر و کیم کمپبل، نخست‌وزیران پیشین کانادا، در میان بیش از ۱۰۰رهبر جهان هستند که نامه‌یی را امضا کردند و خواستار حسابرسی از «مقامات رژیم» شدند.

نامه‌یی که به‌جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا، ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلستان، جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات‌متحده و چارلز میشل رئیس شورای اروپا ارسال شده، توسط ۱۰۹رئیس پیشین دولت و حکومت، از جمله لیز تراس نخست‌وزیر پیشین انگلستان و مایک پنس معاون رئیس‌جمهور قبلی آمریکا امضا شده است.

در این نامهٔ سرگشاده از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی حمایت شده است که توسط شورای ملی مقاومت ایران و رئیس‌جمهور (برگزیدهٔ) آن مریم رجوی ارائه شده است. این برنامه خواستار انتخابات آزاد، آزادی بیان، برابری زنان و مردان، جدایی دین و دولت و یک ایران غیراتمی است.

در این نامه هم‌چنین از رهبران جهان خواسته شده است که «گام‌های قاطعی علیه رژیم حاکم بردارند». این شامل قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه و حسابرسی از مقامات رژیم به‌خاطر جنایاتشان علیه بشریت است».

دولت هارپر در سال۲۰۱۲ نیروی قدس سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

در این نامه به‌سرکوب اخیر معترضان حامی دموکراسی توسط رژیم ایران اشاره شده است. برخی گزارشها حاکی از کشته‌شدن ۷۵۰معترض و دستگیری ۳۰۰۰۰معترض از ماه سپتامبر است.

در این نامه، آمده است: «در حالی که هر تغییری باید توسط مردم ایران صورت بگیرد، جامعهٔ بین‌المللی در حمایت از حقوق انسانی آنها مسئولیت دارد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c4936408-cc58-49e5-8cea-8481463ce02a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات