728 x 90

نتایج انتخابات آمریکا و دغدغه باندهای رژیم

انتخابات آمریکا
انتخابات آمریکا

به‌دنبال بحران انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا و تعیین‌تکلیف نشدن کاندیدای پیروز، نتایج انتخابات آمریکا، دغدغه باندهای رژیم آخوندی هم شده است. به‌رغم این‌که خامنه‌ای و روحانی مدعی شده‌اند هر کس پیروز شود فرقی برای نظام ندارد. اما در میان گمانه‌زنیها و هراس باندهای حاکم از پیآمد انتخابات آمریکا، اوضاع متزلزل نظام در وحشت از قیام و در چنبرهٔ سایر بحرانها در روزنامه‌های حکومتی دیده می‌شود.

کیهان خامنه‌ای در یک تیتر خلاصه نوشت: «جعبه انتخابات آمریکا؛ مار بیرون می‌آید یا عقرب؟».

جوان وابسته به سپاه هم با حمله به باند روحانی نوشته است: «این‌که تلاش می‌شود روی کارآمدن بایدن به‌معنای پایان گرانی، تورم و بیکاری القا شود، بیشتر از آن‌که از داده‌های واقعی بهره گرفته باشد یک عملیات روانی است برای فریب افکار عمومی. تطهیر دموکراتها و تقبیح جمهوریخواهان» راهبرد جریانی برای انحراف اذهان عمومی و فشار به حاکمیت سیاسی کشور است».

ایران ارگان دولت روحانی نوشته است: «نباید خیلی خوشبین بود که با شکست قطعی ترامپ و تثبیت نهایی پیروزی بایدن، ترامپیسم نیز به‌سرعت و سادگی از سپهر سیاسی آمریکا و جهان غایب شود. ترامپ نه تنها در آمریکا، که در اروپا، کانادا، استرالیا و دیگر نقاط جهان همگرایانی دارد که بعضاً و فعلاً به‌صورت بالقوه، حتی از خود او هم خطرناک‌ترند».

ستاره صبح هم به‌نقل از یک عضو مجلس ارتجاع نوشته است: «همان‌طوری که در تبلیغات کاندیداهای انتخابات آمریکا گفته شد، سیاست‌های آنها در قبال ایران تغییری نمی‌کند و در اصل این سیاست‌های خصمانه جای دیگری نوشته شده و در دست ترامپ یا بایدن نیست».

برخی روزنامه‌ها هم ادعاهای روحانی و خامنه‌ای را به سخره گرفته‌اند. از جمله جهان صنعت نوشته است: «رئیس‌جمهوری ایران بارها تأکید کرده که هر کسی در این انتخابات رأی بیاورد برای ما فرقی نمی‌کند اما از آن طرف مصطفی پورمحمدی معتقد است شکست ترامپ یک امداد الهی است. فقط نکته‌یی که باید آمریکایی‌ها بدانند این است که اگر ما لحظه به لحظه آرای نوادا و کارولینای شمالی را رصد می‌کنیم معنی آن این نیست که استقلال نداریم یا این انتخابات تاثیری روی ما دارد. همه عالم به استقلال ما واقف هستند و می‌دانند که ما با تکیه بر استقلال خود می‌توانیم دلار را ۳۰هزار تومان و مرغ را کیلویی ۳۵هزار تومان کنیم. هیچ نیازی به امثال ترامپ و بایدن نداریم. اگر صلاح بدانیم با همین استقلالی که داریم قیمت پول ملی آمریکایی‌ها را بیشتر از این دستکاری می‌کنیم».

روزنامه حکومتی تابناک هم درباره بیانیه جو بایدن در مورد به‌درک واصل شدن سرکرده تروریستها قاسم سلیمانی نوشت: «بازخوانی بیانیه جو بایدن در شب شهادت مظلومانه سردار قاسم سلیمانی: هیچ آمریکایی‌ای در مرگ قاسم سلیمانی عزاداری نمی‌کند. او مستحق بود برای جنایاتش علیه نیروهای آمریکایی و هزاران بیگناه منطقه در برابر قانون بایستد».