728 x 90

ناوگان کشتی‌های ارواح، برای دور زدن تحریم‌ها

سناتور تد کروز
سناتور تد کروز

بر اساس گزارش سایت کمیته روابط خارجی سنای آمریکا (۲۷فوریه - ۸اسفند) از استماع دانیل شاپیرو معاون دستیار وزیر دفاع در امور خاورمیانه و دفتر وزیر دفاع و تیموتی لیندر کینگ فرستاده ویژه آمریکا برای یمن از وزارت‌خارجه، سناتور تد کروز به جزئیاتی در مورد ناوگان کشتی‌های ارواح رژیم آخوندی برای دور زدن تحریم‌ها اشاره کرد.

سناتور تد کروز در این استماع گفت: با تشکر آقای رئیس: آقای شاپیرو شما در طول این مدت در دولت بایدن در مورد موضوعات ایران کار کرده‌اید شما در تیمی بودید که به‌ریاست رابرت مالی بود و اکنون در وزارت دفاع هستید. در این میان دولت بایدن به رژیم ایران اجازه داده است تا ناوگانی از نفتکشهای ارواح تشکیل دهد که دارای پرچم کشورهای جهان سوم هستند.

این ناوگان از ابتدای این دولت با ۷۰ کشتی شروع کرده و اکنون تقریباً دارای ۴۰۰ نفتکش است. رژیم ایران از این ناوگان کشتی‌های ارواح برای انتقال بیش از یک میلیارد بشکه نفت استفاده کرده و مبلغ بیشمار دهها میلیارد دلار اگر که صدها میلیارد دلار نباشد به‌دست آورده است.

زمانی که جو بایدن به قدرت رسید، رژیم ایران به سختی ۳۰۰هزار بشکه نفت روزانه می‌فروخت اما اکنون به‌خاطر مماشات دولت بایدن با ایران، ‌این رژیم حدوداً ۲میلیون بشکه نفت در روز می‌فروشد. یعنی میلیاردها دلار مستقیماً برای تأمین مالی تروریسم به دست حوثیها، حماس و حزب‌الله رسیده است.

آنها به حوثیهای تروریست برای کار تروریستی و تسلیحات آنها پول پرداخت کرده‌اند. رژیم ایران پول فجایع ۷ اکتبر در اسراییل را پرداخته‌ است. دولت بایدن از اعمال هدفمند تحریم‌های ما علیه رژیم ایران خودداری کرده و ما عواقب آنرا در جنگ خاورمیانه می‌بینیم. به قضاوت شما مماشات بایدن با رژیم ایران و امتناع از اعمال تحریم‌ها علیه این رژیم چگونه در رابطه با امنیت و سلامت اسراییل و امنیت و سلامت آمریکا تأثیر داشته است؟
...
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4ef58688-ccea-4dfc-9e27-0e6034879ee0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات