728 x 90

نامه کمیته فرانسوی برای یک ایران دمکراتیک درباره معامله شرم‌آور بین مقامات بلژیکی و رژیم آخوندی

نامه کمیته فرانسوی ایران آزاد
نامه کمیته فرانسوی ایران آزاد

نامه کمیته فرانسوی برای یک ایران دمکراتیک

معامله شرم‌آور بین مقامات بلژیکی و حکومت دینی حاکم ایران آزادی دیپلمات-تروریست تهران اسدالله اسدی را تسهیل می‌کند. اسدی در سال۲۰۱۸ به همراه سه همدستش هنگام تلاش برای انفجار بمب در تجمع مخالفان ایرانی در فرانسه در ویلپنت دستگیر شد.

پارلمان بلژیک فوریت این لایحه را تأیید کرده است که به دولت اجازه می‌دهد محکومانی مانند اسدی را منتقل کند. این لایحه به‌زودی برای تصویب تقدیم مجلس می‌شود. پس از تصویب، این لایحه به دولت بلژیک اجازه می‌دهد اسدی را آزاد کند.

اسدی به ۲۰سال حبس محکوم شد که چهارسال از آن را سپری کرده است. بنابراین، او واجد شرایط انتقال به ایران است و در آنجا از عدالت فرار خواهد کرد. شواهد کشف شده در جریان محاکمه تروریست‌ها نشان می‌دهد که اسدی در حالی که از موقعیت دیپلماتیک خود به‌عنوان منشی سوم در سفارت رژیم در وین برخوردار بود، بر یک شبکه جاسوسی گسترده در سراسر اروپا نظارت می‌کرد.

اسدی و همدستانش اقدام به بمب‌گذاری گردهمایی سالانه "ایران آزاد" مقاومت ایران در پاریس کردند که با حضور صدها شخصیت اروپایی و آمریکایی و هم‌چنین بیش از ۱۰۰۰۰۰ ایرانی و فعال، آزادی تمام جهان برگزار شد. خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت هدف اصلی این توطئه خنثی شده بود.

این توافقنامه که ابتدا در مارس۲۰۲۲ امضا شد، در ۲۹ژوئن به پارلمان بلژیک ارائه شد و حزب حاکم قصد دارد به تصویب آن ادامه دهد. این توافقنامه خود را به‌عنوان گسترده‌ترین اقدام کمک حقوقی متقابل در تحقیقات، تعقیب قضایی و دادرسی کیفری مربوط به جرایم توصیف می‌کند.

بر اساس این متن، «شخصی که در قلمرو یکی از طرفین محکوم شده است، می‌تواند طبق مفاد این معاهده به قلمرو طرف دیگر منتقل شود تا باقیمانده مجازاتی را که در آنجا بر وی تحمیل شده است سپری کند».

این قرارداد اجازه آزادی جنایتکارانی مانند اسدی را می‌دهد، در صورتی که «کشورهای محکوم و مجری با انتقال موافقت کنند» این امر نشان می‌دهد که چگونه بلژیک در برابر بزرگترین دولت حامی تروریسم در ایران تسلیم شده است.

خانم رجوی روز اول ژوئیه در بیانیه‌یی از تمامی مقامات سیاسی، نمایندگان مجلس بلژیک، نمایندگان پارلمان اروپا و نمایندگان سایر کشورهای اروپایی خواست تا برای جلوگیری از تصویب این لایحه اقدامات فوری انجام دهند.

طرح کشتار در نزدیکی پاریس می‌توانست به بزرگترین حمله تروریستی در اروپا تبدیل شود. در صورت تصویب، این لایحه فاشیسم مذهبی در تهران را تشویق خواهد کرد تا تروریسم خود را انجام دهد. خانم رجوی تأکید کرد: هیچکس در اروپا از دست قاتلان حاکم بر ایران در امان نخواهد بود.

وی هم‌چنین تأکید کرد: مردم ایران و مقاومت‌شان از این دولتها خواسته و می‌خواهند که در برابر تروریسم دولتی پنهان حامی اصلی و بانک مرکزی تروریسم بین‌المللی محکم بایستند.

ما فراخوان خانم رجوی را تکرار می‌کنیم و از هر ابتکار عملی که رژیم ایران را در قبال تروریسم بومی‌اش پاسخگو باشد، کاملاً حمایت می‌کنیم.

دولت بلژیک باید فوراً به این معامله شرم‌آور با رژیم ایران پایان دهد، زیرا این امر یک رویه خطرناک ایجاد می‌کند و امنیت و ثبات در اروپا را به خطر می‌اندازد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a3b46a22-f93b-4f1c-a6e8-d26726c77c87"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات