728 x 90

نامه حامیان استرالیایی دموکراسی در ایران به دبیرکل ملل متحد: اقدامات سرکوبگرانه رژیم ایران علیه اعتراضات اصفهان و شهرکرد را فوراً محکوم کنید

نامه حامیان استرالیایی دموکراسی در ایران به دبیرکل ملل متحد
نامه حامیان استرالیایی دموکراسی در ایران به دبیرکل ملل متحد

نامه حامیان استرالیایی دموکراسی در ایران به دبیرکل ملل متحد

از شما و شورای امنیت می‌خواهیم اقدامات سرکوبگرانه رژیم ایران

علیه اعتراضات اصفهان و شهرکرد را فوراً محکوم کنید و این حکومت

که تنها زبان قهر را می‌فهمد. تحریم کنید

 

در اعتراضات گسترده کشاورزان در شهرکرد و اصفهان که در روز اخیر جریان داشته. معترضان به غارت آب، خواهان برگرداندن آب و احیای رودخانه زاینده رود هستند. اعتراضات اصفهان در بستر کاملاً خشک رودخانه بوده است. کمبود آب، نه تنها کشاورزی را در این استان از بین برده، بلکه توزیع آب آشامیدنی و آب بهداشتی را نیز متوقف کرده است.

در سه روز گذشته این اعتراضات توسط مردم استانهای چهارمحال و بختیاری گسترش یافته است.

کشاورزان، دانش‌آموزان و دانشجویان و زنان خواستار بازگرداندن فوری جریان آب به زاینده رود هستند.

مسئولیت این وضعیت به عهده حکومت تهران است که از آب این رودخانه برای مصارف دیگر استفاده می‌کند. به این ترتیب زاینده رود که چهارمین رود بزرگ ایران است از بین رفته است.

امروز ما گزارشهایی دریافت کردیم مبنی بر این‌که سپاه پاسداران با خشونت به معترضان حمله کرده است. این مبین سرکوب حقوق دمکراتیک است، همان‌طور که در نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۱۳۹۸) اتفاق افتاد، هنگامی که نیروهای امنیتی حداقل ۱۵۰۰ معترض را که به افزایش گسترده قیمت سوخت اعتراض کردند به ضرب گلوله کشتند.

ما از شما به‌عنوان دبیرکل ملل متحد و از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم سرکوب اعتراضات به غارت آب در این استانها را فوراً محکوم کرده و این حکومت را که تنها زبان قهر می‌فهمد تحریم کنید. (نامه کمیته حامیان استرالیایی دموکراسی در ایران: ۴آذر۱۴۰۰)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات