728 x 90

ناتان سِیلز: کشورهای اروپایی با خطر حملات تروریستی رژیم ایران روبه‌رو هستند

ناتان سیلز هماهنگ کننده ضدتروریسم در آمریکا
ناتان سیلز هماهنگ کننده ضدتروریسم در آمریکا

ناتان سِیلز ناتان سیلز هماهنگ‌کننده ضدتروریسم وزارت‌خارجه آمریکا به انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی هشدار داد است که با خطر حملات تروریستی رژیم ایران در خاک خود روبه‌رو هستند و باید برای مهار این رژیم اقدامات بیشتری انجام دهند.

 

هماهنگ کننده ضدتروریسم وزارت‌خارجه آمریکا که روز ۲۵اسفند ۹۷ با روزنامه «دیلی‌تلگراف» و دیلی اکسپرس مصاحبه می‌کرد گفت: رژیم ایران در سال‌های گذشته چند طرح تروریستی را در اروپا دنبال کرده است و باز هم می‌تواند انجام دهد.

 

ناتان سِیلز به اخراج سفیران رژیم ایران از اروپا در اوایل دهه ۹۰میلادی، در واکنش به یک حمله تروریستی، اشاره کرد و گفت آن ماجرا می‌تواند درسی برای رویارویی با تهدید مشابه امروز باشد. در ماه‌های اخیر توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین در فرانسه و طرح اتهام‌ تلاش برای ترور مخالفان ایران در دانمارک و هلند، و ارتباط دادن این اقدامات به دیپلمات‌های ایرانی، این روابط را به تنش کشیده است.

هماهنگ کننده ضدتروریسم وزارت‌خارجه آمریکا گفت: غیرقابل قبول است که رژیم ایران قاره اروپا را به‌عنوان زمینی بکر برای فعالیت‌های تروریستی در نظر بگیرد. وی افزود: اگر رژیم ایران هزینه‌یی برایش نداشته باشد وضعیت را همین‌طور که هست حفظ خواهد کرد. بنابراین ما ملزم هستیم که این هزینه‌ها را بر رژیم ایران تحمیل کنیم تا این رژیم را از عملیات تروریستی منصرف کنیم. ناتان سیلز از تحریم‌ها علیه رژیم استقبال کرد و از رهبران اروپایی خواست تا در موضع خود علیه رژیم ایران قاطع‌تر عمل کنند.

وی گفت ما حالا نیاز به نوعی واکنش قوی و تهاجمی داریم تا به تهران پیام بدهیم این رفتارش غیرقابل قبول است و اگر دست به اقدامی بزند کاری می‌کنیم که قیمت بدهد.

 

سفیر ناتان سیلز به انگلستان به‌دلیل لیست‌گذاری حزب‌الله تبریک گفت. وی گفت: همان‌طور که مایک پمپئو اخیراً عنوان کرد، این گروه تروریستی تحت حمایت مالی رژیم ایران است و به طراحی و انجام حملات در خاورمیانه، اروپا و سراسر جهان ادامه می‌دهد.

 

سفیر ناتان سیلز تأکید کرد فشار بین‌المللی ضروری است تا رژیم ایران و حزب‌الله را به‌خاطر طرح‌های تروریستی آنها مورد حسابرسی قرار دهیم. وی بال نظامی و بال ظاهراً ”سیاسی“ حزب‌الله را اشتباه خواند و بر اهمیت این‌که بقیه شرکای جهانی از جلوداری انگلستان پیروی کنند و تمامیت حزب‌الله را لیست‌گذاری کنند، تأکید کرد.

 

دیلی‌اکسپرس(انگلستان): رژیم ایران تهدیدی عمده برای انگلستان و آمریکا

ناتان سیلز هماهنگ‌کننده ضدتروریزم وزارت‌خارجه آمریکا گفت: غیرقابل قبول است که رژیم ایران قاره اروپا را به‌عنوان زمینی بکر برای فعالیت‌های تروریستی در نظر بگیرد. وی افزود: اگر رژیم ایران هزینه‌یی برایش نداشته باشد وضعیت را همین‌طور که هست حفظ خواهد کرد. بنابراین ما ملزم هستیم که این هزینه‌ها را بر رژیم ایران تحمیل کنیم تا این رژیم را از عملیات تروریستی منصرف کنیم. ناتان سیلز از تحریم‌ها علیه رژیم استقبال کرد و از رهبران اروپایی خواست تا در موضع خود علیه رژیم ایران قاطع‌تر عمل کنند.

وی گفت ما حالا نیاز به نوعی واکنش قوی و تهاجمی داریم تا به تهران پیام بدهیم این رفتارش غیرقابل قبول است و اگر دست به اقدامی بزند کاری می‌کنیم که قیمت بدهد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات