728 x 90

میشل دوکلو: رژیم ایران ضعیف است و با یک آزمون بسیار مهم روبه‌رو است

میشل دوکلو، سفیر پیشین فرانسه در سوریه
میشل دوکلو، سفیر پیشین فرانسه در سوریه

میشل دوکلو، سفیر پیشین فرانسه در سوریه در گفتگویی با شبکه تلویزیونی فرانسه ۲۴ که روز چهارشنبه ۱۵ فروردین پخش شد با اشاره به بمباران کنسولگری رژیم ایران در دمشق و هلاکت سرکردگان سپاه گفت: «ایران در حال حاضر نسبتاً ضعیف است و از اساس از جنگ مستقیم با اسراییل هراس دارد و اکنون با یک آزمون بسیار مهم روبه‌رو است».
وی در این گفتگو با اشاره به تحولات در منطقه اضافه کرد: «اسراییل در عملیات خود یک مرحلۀ جدید را طی کرده است. به این معنا که رهبران اسراییل دیگر ابایی ندارند که خطر رویارویی با ایران را بپذیرند انگار که آنان سرگرم آزمودن این مهم هستند که تا کجا می‌توانند پیش بروند یا اساساً در پی تحریک تشدید تنش با ایران هستند».
میشل دوکلو در ادامه پیرامون پاسخ رژیم ایران به این بمباران با اعلام این‌که رژیم ایران واکنش چندانی نمی‌تواند داشته باشد افزود: «البته حکومت ایران ناچار است واکنشی از خود نشان بدهد، اما این واکنش نمادین خواهد بود و تهران خواهد کوشید که پاسخ آن به افزایش تنش با اسراییل منجر نشود. نهایتاً ای بسا جمهوری اسلامی نمایندگی‌های سیاسی اسراییل در جهان را هدف قرار بدهد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fe614d0c-388d-42a3-8a6d-64507d15c47c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات