728 x 90

میشل تیلور: آمریکا از تمامی شهروندان ایران که در مقابل سرکوب به تظاهرات ادامه می‌دهند حمایت می‌کند

میشل تیلور
میشل تیلور

میشل تیلور؛ نماینده آمریکا در مقر سازمان ملل در ژنو؛ در جلسه پنجشنبه سوم آذر شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در سخنانی ضمن حمایت از اعتراضات سراسری در ایران گفت: «آمریکا سرکوب خشونت مرگبار را به شدیدترین شکل ممکن، محکوم می‌کند. ما از تمامی شهروندان ایران که در مقابل سرکوب به تظاهرات ادامه می‌دهند حمایت می‌کنیم و به ندای بقیه برای پاسخگویی می‌پیوندیم. این معترضان هم برای شخص من و هم برای جهان، الهام‌بخش هستند».
وی در ادامه سخنان خود افزود: «ما نباید مهسا و کیان و کشته‌شدگان بیشمار دیگر را فراموش کنیم. ما از دستگیری و کشتار کودکان از جمله کیان پیرفلک ۹ساله عمیقاً نگران هستیم و برگزاری جلسات دادگاههای نمایشی و صدور احکام اعدام برای کسانی که مسالمت‌جویانه تظاهرات می‌کنند را محکوم می‌کنیم».


میشل تیلور در ادامه سخنان خود در جلسه شورای حقوق‌بشر سازمان ملل افزود: «ما زنان و دختران و جوانانی که شجاعانه درخواست حقوق‌بشر و پاسخگویی برای نقض حقوقشان را دارند، تحسین می‌کنیم. این جریان تاریخی و بی‌سابقه در پی مرگ بدون دلیل و بدون توجیه مهسا امینی و در حالی که در بازداشت بود ایجاد شد و با مرگ بی‌رحمانه صدها تن از شهروندان ایران به دست نیروهای امنیتی ادامه یافته است».

وی افزود: شمار زیاد دیگری با خشونت جنسی روبه‌رو شده‌اند. گزارش شکنجه و سوءرفتار با زندانیان سیاسی از جمله معترضان مسالمت‌جو، باید پایان یابد. ما هر روزه گزارشهایی از خشونت‌های مسئولان می‌شنویم. همین هفته پیش در مهاباد گزارش شد که نیروهای امنیتی از قوه مرگبار در مقابل تظاهر کنندگان استفاده کردند».
تیلور در پایان اضافه کرد: «آمریکا قاطعانه از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب حمایت می‌کند. همه کسانی که در ایران مسئول کشتار و دستگیریهای خودسرانه هستند باید معرفی شده و پاسخگو شوند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1b3c8ec0-33c4-480e-b11e-55e681c21eaa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات