728 x 90

میزگرد اختصاصی نمایندگان انجمنهای پزشکان و متخصصان ایرانی در ایتالیا

میزگرد اختصاصی نمایندگان انجمنهای پزشکان و متخصصان ایرانی در ایتالیا
میزگرد اختصاصی نمایندگان انجمنهای پزشکان و متخصصان ایرانی در ایتالیا

میزگرد اختصاصی نمایندگان انجمنهای پزشکان و متخصصان ایرانی در ایتالیا

در پارلمان اروپا

خانم جانا گانچا نماینده پارلمان اروپا:

سرنخ بسیاری از گروه‌های تروریستی در دستهای رژیم ایران است. سر مار در تهران است و بسیار مهم است که ما در کنار کسانی باشیم که با این اژدها مبارزه می‌کنند.

 

به دعوت جانّا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا میزگردی پیرامون مسائل ایران و مبارزه مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک با شرکت شماری از نمایندگان انجمنهای پزشکان و متخصصان ایرانی در ایتالیا برگزار شد. در این میزگرد که در ساختمان پارلمان اروپا برگزار گردید، شرکت‌کنندگان درباره اقدام مسخره رژیم در برگزاری دادگاه برای سازمان مجاهدین و ۱۰۴مجاهد اظهارنظر کرده و ضمن تشریح سرکوب فزاینده در ایران، بر لزوم حمایت از مقاومت ایران که با سر مار تروریسم و جنگ‌افروزی مبارزه می‌کنند، تأکید کردند.

 

جانّا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا

جانّا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا که مدیریت این میزگرد را هم برعهده داشت در سخنان خود گفت:

امروز روز مهمی است، چرا که در پارلمان اروپا بر روی موضوعاتی متمرکز شدیم، دیکتاتوری حاکم ایران برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه، به‌خصوص در سالهای اخیر و به‌طور ویژه از شهریور ۱۴۰۲ که بسیار وحشت‌زده شده است سرکوب را علیه مردم ایران و کسانی که با این دیکتاتوری نفرت‌انگیز مقابله می‌کنند، افزایش داده است. دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران به نقض مستمر حقوق‌بشر شهرت دارد. چندی پیش یک دادگاه رژیم در یک بیانیه نام ۱۰۴تن از اعضاء مجاهدین خلق را انتشار داد که طبق درخواست رژیم می‌بایست برای محاکمه خود را به دادگاه تحویل دهند. این خواسته، بسیار مسخره است، به‌ویژه برای یک رژیم خونخوار که تاکنون ۱۲۰هزار از اعضاء و هواداران مجاهدین خلق را به‌قتل رسانده است. ما در اروپا می‌بایست به این‌گونه مسائل و اوضاع اسفناک برای کمک به آزادی مردم ایران بپردازیم.

به همین خاطر بسیار خرسندم که از دکتر خسرو نیکذات، مسئول انجمن پزشکان و داروسازان دمکرات ایرانی در ایتالیا بخواهم توضیح بدهد که چرا رژیم ایران اکنون و پس از ۴۴سال تصمیم به «محاکمه» اعضای مجاهدین خلق گرفته است؟

 

دکتر خسرو نیکذات، مسئول انجمن پزشکان و داروسازان دموکرات ایران در ایتالیا

دکتر خسرو نیکذات، مسئول انجمن پزشکان و داروسازان دموکرات ایران در ایتالیا در پاسخ به این سؤال گفت: رژیم از سال‌ها پیش سازمان مجاهدین را محارب توصیف کرده که از دیدگاه این رژیم محکوم به مرگ هستند.

اما در قیام ۱۴۰۱ رژیم به‌شدت ضربه خورد و ضربه را از زنانی خورد که رهبری این قیامها را به‌دست داشتند. این رژیم یک رژیم زن‌ستیز است و از حضور زنان در رهبری قیام وحشت دارد اما از آنجایی که در جریان قیام ۱۴۰۱ و بعد از آن استقبال جوانان از مجاهدین را مشاهده کرده وحشت‌زده شده است و هدفش از این محاکمه پوشالی مقابله با این استقبال اجتماعی و شیطان‌سازی علیه سازمان مجاهدین است تا جوانان را از مقاومت دور کند.

 

جانّا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا در ادامه سخنان خود گفت:

زنان در مقاومت ایران حضوری بسیار قوی دارند و من به پیروزی آنها اطمینان دارم. مقاومت ایران توسط یک زن با کفایت و با اراده قوی، خانم مریم رجوی، رهبری می‌شود که من افتخار آشنایی با ایشان و دیدارهای متعدد را داشته‌ام. همبستگی ما با زنان ایران و با همه کسانی که با این رژیم مذهبی مبارزه می‌کنند پیوسته ادامه دارد و ما همیشه در کنار آنها خواهیم بود.

جانا گانچا در ادامه این سؤال را از دکتر یوسف لسانی از انجمن ایران آزاد در ایتالیا پرسید که دیکتاتوری حاکم بر ایران مدعی است یک قوه قضاییه مستقل دارد و از مجاهدین خواسته تا وکلای خودشان را به دادگاه معرفی بکنند، بنابراین بسیار مهم است که در این مورد روشنگری شود.

 

دکتر یوسف لسانی در این درباره گفت:

این محاکمه که توسط یک قاضی به نام دهقانی هدایت می‌شود را فقط می‌توان در کادر یک نمایش مزخرف و مسخره و خیمه‌شب‌بازی تعریف کرد. روند رسیدگی بسیار آلوده بود و حتی در ظاهر هم هیچ عنصری از استقلال یا انصاف در آن دیده نمی‌شود. این به‌اصطلاح دادگاه از همان ابتدا با بکار بردن لفظ تروریست برای مجاهدین پیشاپیش حکمش را صادر کرده است وکیل تسخیری که انتخاب شده فردی است به‌نام حمیدرضا محمدی که نه تنها رابطه تنگاتنگی با آخوند اژه‌ای دارد بلکه رئیس مرکز شبه‌نظامیان بسیجی کانون وکلای قضاییه تهران است.

این نمایش قویاً نشان می‌دهد که سیستم قضایی در ایران نه تنها فاقد هر گونه استقلالی است بلکه ابزاری است برای سرکوب سیستماتیک و تروریسم.

یوسف لسانی هم‌چنین درباره اقداماتی که اروپا می‌تواند در قبال این‌گونه اعمال رژیم آخوندی انجام دهد، گفت: بسیار مهم است که ما این دلایل رژیم برای محاکمه مجاهدین را در معرض افکار عمومی قرار دهیم و حمایت بین‌المللی از مقاومت ایران را گسترش دهیم. چنین اقدامی یک پیام روشن است که نقض حقوق‌بشر و حمایت از تروریسم دیگر قابل‌تحمل نیستند و چنین رژیمی هیچ اعتباری برای محاکمه مبارزان راه آزادی مانند سازمان مجاهدین خلق را ندارد.

 

اسماعیل محدث در ادامه درباره دادگاه نمایشی رژیم گفت:

اولین جلسه این تئاتر پوچ بازگو کننده تمام ماجراست. اولین جمله‌ای که از زبان قاضی بیرون می‌آید مجاهدین خلق را «منافقین تروریست» خطاب می‌کند که خود به تنهایی روند این محاکمه را تعریف می‌کند. سیستم قضایی رژیم ایران مستقل نیست. این خود یک دلایل پایه‌یی است که ما رژیم آخوندی را دیکتاتوری تعریف می‌کنیم.

در رژیم ایران سیستم قضایی تنها به ولی‌فقیه جوابگوست، که این ولی‌فقیه خودش به احدی پاسخگو نیست. موضوع بسیار عجیب وکیل تسخیری بود که رئیس بسیج کانون وکلای دادگستری تهران است. که وظیفه‌اش سرکوب مردم ایران است.

 

کرامت جهاندارپور

کرامت جهاندارپور در پاسخ به سؤالی درباره استراتژی از محاکمه مجاهدین گفت:

تحت سرکوب مداوم داخلی در برابر اعتراضات گسترش یابنده تشکیل دادگاه علیه مجاهدین توسط قضاییه حکومت آخوندی یک برنامه پیچیده است و تلاش می‌کند تا از حمایت نسل جوان ایرانی از سازمان مجاهدین خلق ایران جلوگیری کرده و درعین‌حال برای تهاجمات تروریستی علیه مجاهدین خلق زمینه‌سازی می‌کند و می‌کوشد تا سرکوبش علیه مردم ایران و مخالفان را به خارج از ایران گسترش بدهد و همزمان کشورهای اروپایی را تحت فشار قرار بدهد تا اصلی‌ترین مخالفانش در کشورهای اروپایی و از جمله آلبانی را تحت فشار قرار داده و محدود کند.

این اقدامات نشان‌دهنده ترس و وحشت رژیم در برابر گسترش روزافزون مقاومت است و ناخواسته تهدید اصلی رژیم و آدرس آلترناتیو را نشان می‌دهد.

 

اسماعیل محدث

در ادامه این میزگرد که در مقر پارلمان اروپا به ابتکار خانم جانا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا برگزار شد، اسماعیل محدث درباره نحوه مقابله و برخورد نهادهای دموکراتیک، دولتهای اروپایی، دولت ایتالیا و پارلمان اروپا با این اقدام مضحک رژیم در محاکمه غیابی مجاهدین گفت:

رابطه‌ی برخی از کشورهای دموکراتیک با رژیم ایران علاوه بر ضرر بسیار بزرگ برای مردم ایران، به دموکراسی در اروپا هم بسیار لطمه زده است. این نمایشی که تحت عنوان دادگاه در حال برگزاریست، تنها یک مراسم تشریفاتی نیست، بلکه می‌تواند مقدمه‌ای برای عملیات تروریستی باشد. به‌طور واقعی خاک اروپا، و به‌طور کلی غرب، در معرض تهدید و حمله از طرف رژیم ایران قرار دارد. به همین دلیل اروپا می‌بایست قاطعانه عکس‌العمل نشان دهد.

اسماعیل محدث افزود: دلیل واقعی برگزاری این محاکمه این است که رژیم آخوندی به‌شدت در تنگناست. با این نمایش می‌خواهد به افرادش روحیه بدهد و به ترتیبی بگوید ما در مقابل پیروزیهای بین‌المللی مقاومت، از جمله برگزاری کهکشان مقاومت ایران در تابستان گذشته داریم کاری انجام می‌دهیم. ما ایرانیها معتقدیم که سرانجام نور بر تاریکی پیروز می‌شود.

 

خانم جانّا گانچا نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا در پایان این گفتگو یکبار دیگر بر حمایتش از مردم و مقاومت ایران تأکید کرد و گفت:

ما گروهی از نمایندگان در پارلمان اروپا،، با شما و با خانم مریم رجوی تماس پیوسته‌ای برای دنبال کردن اوضاع ایران برقرار کرده‌ایم. بنابراین مطمئن باشید که ما همواره از مبارزه مقاومت ایران برای آزادی حمایت می‌کنیم و در کنار شما حضور خواهیم داشت.

بسیاری از تحلیلگران تأیید می‌کنند که سرنخ بسیاری از گروه‌های تروریستی در دستهای رژیم ایران است هم‌چنانکه بدرستی می‌گویند سر مار در تهران است. به همین خاطر بسیار مهم است که ما در کنار کسانی باشیم که با این اژدها مبارزه می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3f011f85-99ec-4c86-9ebd-9b64b8f9e78e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات