728 x 90

موشک به فرودگاه نظامی المزه در دمشق اصابت کرد

دمشق
دمشق

دیدبان حقوق‌بشر سوریه روز جمعه ۲۰ بهمن از انفجارهای مهیب در دمشق و مناطق اطراف ان در نتیجه حملات جدید خبر داد.

این حملات در بحبوحه تلاش‌های پدافند هوایی رژیم اسد برای رهگیری موشکها، به اطراف فرودگاه نظامی المزه در غرب دمشق، که میزبان مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران و حزب‌الله لبنان است، صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است که ترکش موشک پدافند هوایی به منزلی در حوالی الصیادهٔ زینب در جنوب دمشق اصابت کرد. با این حال هنوز تلفات جانی گزارش نشده است.

منابع دیدبان حقوق‌بشر سوری SOHR از ورود یک هواپیمای باری به فرودگاه نظامی المزه چند ساعت قبل از هدف قرار دادن آن خبر دادند، در حالی که منابع اسراییلی مسئولیت این حمله را رد کردند.

همزمان خبرگزاری فرانسه به‌نقل از دیدبان سوری خبر حمله به منطقه اهداف نزدیک فرودگاه نظامی سوریه را داد.

یک ناظر جنگ گزارش داد که منطقه نزدیک یک فرودگاه نظامی در غرب دمشق روز جمعه مورد حمله قرار گرفت، در حالی که وزارت دفاع رژیم اسد گفت پهپادها از سمت بلندی‌های جولان تحت اشغال اسراییل وارد حریم هوایی سوریه شدند. دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه اعلام کرد که منطقه فرودگاه نظامی مزه در غرب دمشق، پایتخت، هدف قرار گرفته است بدون این‌که بگوید چه کسی در پشت حمله موشکی توصیف شده است. دیده‌بان حقوق‌بشر مستقر در انگلیس که شبکه گسترده‌ای از منابع در داخل سوریه دارد، افزود: مواضع متعلق به حزب‌الله لبنان و سایر گروه‌های طرفدار ایران در این منطقه حضور دارند... .

دیدبان حقوق‌بشر سوریه گفت که ترس از حملات مجدد نیروهای آمریکایی باعث شده که شبه‌نظامیان تحت حمایت رژیم ایران سلاح و مهمات را از دیرالزور به مواضع استحکامات وابسته به حزب‌الله در نزدیکی مرز سوریه و لبنان منتقل می‌کنند... .

به گفته منابع دیدبان حقوق‌بشر سوری SOHR، پنج کامیون، سه کامیون حامل سلاح و مهمات و دو کامیون خالی برای استتار، در ساعات اولیه بامداد جمعه از المیادین و آلبوکمال به سمت ریف دمشق حرکت کردند. مهمات و سلاحها در مواضع مستحکم در تونل‌های کوه‌های بایر تحت سلطه حزب‌الله لبنان در عسل الورد و الطفیل در نزدیکی مرز سوریه و لبنان ذخیره شده بودند. این با نگرانی شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در مورد حملات هوایی مجدد هواپیماهای آمریکایی به مواضع آنها در دیرالزور در پرتو تبادل حملات بین دو طرف در زمان اخیر همزمان است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/18c06b8d-a18f-437c-92c3-bdde040379e2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات