728 x 90

موشک‌باران مواضع رژیم ایران در حوالی دمشق

موشک‌باران مواضع رژیم ایران در سوریه
موشک‌باران مواضع رژیم ایران در سوریه

به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه (چهارشنبه ۱۸فروردین۹۹) در شامگاه این روز تعدادی از مواضع نیروهای رژیم ایران در حومه دمشق منهدم شده است. این منبع گزارش کرد که انبارهای سلاح نیروهای وابسته به رژیم ایران از جمله اهداف این موشک‌باران بوده است.

در مقابل رژیم سوریه نیز گزارش کرده است که سامانه دفاع هوایی این کشور نیز شماری از موشکهای شلیک شده را منهدم کرده است که متعلق به اسراییل بوده است.
خبرگزاری رسمی رژیم بشار اسد (سانا)، اعلام کرد که این حملات هوایی منجر به اصابت و مجروح شدن 4 سرباز و وارد آمدن برخی خسارت‌های مادی شد. اما از تلفات واقعی هنوز گزارش رسمی منتشر نشده است.

 

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد اوایل روز پنجشنبه ۱۹فروردین حوالی دمشق و حومه جنوبی آن مورد تهاجم موشکی قرار گرفت. دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه گفت حملات چندین موضع در نزدیکی دمشق را مورد هدف قرار داد و یک انبار مهمات متعلق به رژیم ایران را نابود کرد.


حمله به کشتی ساویز

العربیه روز ۱۷فروردین گزارش داده بود که یک کشتی وابسته به سپاه پاسداران به نام «ساویز» در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل اریتره مورد حمله قرار گرفته است. به‌گفته این منابع این حمله باعث غرق شدن کشتی نشد اما خسارت زیادی به آن وارد کرد. تلویزیون «الحدث» نیز گزارش داد منابع اسراییلی هدف قرار گرفتن این کشتی که متعلق به سپاه پاسداران است را تأیید کردند.