728 x 90

مورگان اورتگاس: دولت بایدن باید مذاکرات وین را تا پایان توطئه‌های ترور متوقف کند

مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

مورگان اورتگاس؛ سخنگوی پیشین وزارت‌خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۹مرداد در رشته توئیتهایی ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی رژیم ایران در آمریکا؛ خواهان توقف مذاکرات جاری وین شد.
وی در رشته توئیتهای خود با اشاره به اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر اتهام یکی از اعضای سپاه پاسداران رژیم ایران در اقدام به ترور جان بولتون نوشت: «ماه‌هاست که مردان مسلح ایران در خیابانهای واشنگتن دی. سی در حال تعقیب جان بولتون هستند. توطئه مفروض ایران برای ترور جان بولتون پمپئو را نیز هدف قرار می‌داد. من می‌توانم تأیید کنم که هدف دوم مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق است».
اورتگاس در ادامه توئیتهای خود با اشاره به مذاکرات جاری وین نوشت «قابل‌قبول نیست. ما نمی‌توانیم به‌سادگی منتظر بمانیم تا ایران رهبران ما را به‌قتل برساند. حتی پس از هشدار دولت بایدن به ایران در ۹ژانویه ۲۰۲۲، ایران بر توطئه‌های ترور خود پافشاری کرد. ایران یک ذره منصرف نشده است. دولت بایدن باید مذاکرات در وین را تا پایان توطئه‌های ترور متوقف کند. .
آنها باید فوراً بخش حافظ منافع ایران را در واشنگتن بیرون بیندازند و محدودیتهای شدید سفر را برای "دیپلمات‌های" ایرانی در نیویورک دوباره اعمال کنند. این موضوع باید ماهها پیش انجام می‌شد».
این در حالی است که جان بولتون؛ نیز روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌یی پیرامون اقدامات تروریستی رژیم ایران در آمریکا نوشت: «من مایلم امروز از وزارت دادگستری برای آغاز دادرسی کیفری آشکار تشکر کنم. هم‌چنین از اف.بی.آی به‌دلیل تلاش در کشف و ردیابی تهدید جنایتکارانه رژیم ایران برای شهروندان آمریکایی؛ و سرویس مخفی برای محافظت در برابر تلاشهای تهران.
در حالی که در حال حاضر نمی‌توان خیلی چیزها را به‌طور علنی گفت، یک نکته غیرقابل انکار است: حاکمان ایران دروغگو، تروریست و دشمن ایالات متحده هستند. اهداف افراطی و ضد آمریکایی آنها تغییر نکرده است. تعهدات آنها بی‌ارزش است و تهدید جهانی آنها در حال افزایش است.
سلاحهای هسته‌یی ایران و فعالیت‌های تروریستی دو روی یک سکه هستند. هیچ دولت مسئول ایالات متحده نباید غیر از این فکر کند. ورود مجدد آمریکا به توافق هسته‌یی شکست‌خورده ۲۰۱۵ ایران، زخمی بی‌نظیر برای خود ما و نزدیکترین متحدان ما در خاورمیانه خواهد بود. من متعهد هستم که مطمئن شوم این اتفاق نمی‌افتد».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/30272cde-207c-4a16-9cfa-ee0a980016ff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات