728 x 90

منصوری عضو مجلس ارتجاع: ایران خودرو و سایپا به سمت ورشکستگی می‌روند

ایران خودرو و سایپا به سمت ورشکستگی می-روند
ایران خودرو و سایپا به سمت ورشکستگی می-روند

محمدرضا منصوری عضو مجلس ارتجاع روز جمعه ۱۴ تیر ۹۸ اعتراف کرد ایران خودرو و سایپا با توجه به افزایش بدهی‌هایشان به سمت ورشکستگی می‌روند

وی که با خبرگزاری حکومتی ایسنا مصاحبه می‌کرد گفت: روندی که خودروسازی‌ها در پیش گرفتند روند رو به افولی است؛ با توجه به بدهی‌های زیاد این شرکتها و حمایت‌های بیش از حدی که از آنها صورت گرفته آینده خوبی برای آنها متصور نیست.

وی با اشاره به کلان منافعی که برای مدیران دولتی در عدم توجه به‌ خصوصی‌سازی وجود دارد گفت: به هر حال سفره‌ای پهن است و مدیران دولتی حاضر نمی‌شوند آن را از دست بدهند این شرایط به خیلی‌ها قدرت و جایگاه و عزت و احترام می‌دهد. آنها حاضرند در فلان کشور خارجی یک ساختمان برای فروش محصولات شرکت خودروسازی تأسیس کنند که هیچ کارآیی هم ندارد و یا شعبه‌ای بزنند که ضرر و زیان آن بیش از سود آن است.

منصوری با اشاره به چشم‌انداز ورشکستگی خودرو سازها افزود: آنها خودروهایشان را به چند برابر قیمت خودروهای جهانی فروخته‌اند و زیان‌ده شدند آن هم در شرایطی که مرزها بسته شده و رقیبی نداشتند. من معتقدم هر مجموعه‌ٔ دولتی که به این شکل اداره شود ناگزیر ورشکست خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات