728 x 90

مناقشه بر سر پذیرفتن مسئولیت فاجعه منا از سوی رژیم ایران

مرتضی رکن آبادی - آخوند قاضی‌عسکر
مرتضی رکن آبادی - آخوند قاضی‌عسکر

به‌دنبال اعتراف مرتضی رکن آبادی به این‌که رژیم آخوندی مسئولیت فاجعه منا در مراسم حج سال ۱۳۹۴ را پذیرفته است، روزنامه حکومتی ابتکار ۲۲مرداد نوشت: مناقشه بر سر پذیرفتن مسئولیت فاجعه منا از سوی جمهوری اسلامی ادامه دارد. حضور برادر یکی از کشته‌های این فاجعه در یک برنامه تلویزیونی دوباره این حادثه تلخ را بر سر زبانها انداخت و انتقادات بسیاری را هم به سوی سازمان حج و هم وزارت‌ خارجه روانه کرد.

 

از سوی دیگر آخوند قاضی‌عسکر نماینده وقت خامنه‌ای در امور حج، به تکذیب اظهارات «مرتضی رکن‌آبادی» پرداخت و گفت حرفهای او، یک دروغ مسلم است وی به پخش اظهارات رکن آبادی از تلویزیون حکومتی اعتراض کرد.

 

مرتضی رکن‌آبادی برادر غضنفر رکن‌آبادی روز ۲۰مرداد در مصاحبه با تلویزیون رژیم گفت سال گذشته سرکردگان رژیم در مذاکره با عربستان پذیرفته و امضا داده‌اند که خودشان مقصر فاجعه منا بوده‌اند.

تلویزیون ـ ۲۰مرداد ۹۸:

«مسئولان جمهوری اسلامی واقعاً تعجب آوره برای بنده، سال گذشته که رفتند برای در حقیقت انعقاد قرارداد حج، توافقنامه‌ای رو امضا کردند که بر اساس آن پذیرفته‌اند که آنچه که در منا رخ داد مقصرش ایرانیها بودند تا بتو.نند راه حج رو باز بکنند. و به این وسیله راه حج باز شد. یعنی روی خون شهدای منا پا گذاشته شد. روی خون این شهدا پا گذاشته شد تا این‌که برویم به کجا برسیم.

مجری: این‌که شما می‌گویید اطلاعات قطعی دارید؟ از این مسأله که همچین اتفاقی افتاده بوده؟

رکن‌آبادی: اطلاعات قطعی دارم و به موقع منبع‌ام را هم اگر نیاز بود حتماً معرفی می‌کنم».