728 x 90

مقصران اصلی فاجعه سنندج و سوختن هموطنان کرد چه کسانی هستند؟

تصادف دلخراش اتوبوس با تانکر سوخت در سنندج
تصادف دلخراش اتوبوس با تانکر سوخت در سنندج

در حالی که مردم سنندج هنوز داغدار هستند و رژیم آخوندی را مسبب فاجعه تصادف بلوار دکتر حسین فاطمی می‌دانند مراجع قضایی رژیم تقصیر اصلی را به گردن رانندگان اتوبوس و تانکر سوخت انداختند.

 

دویچه وله آلمان ۲۴تیر۹۷
مقصران حادثه تانکر سوخت در سنندج معرفی شدند

راننده تانکر حمل سوخت، شرکت حمل‌ ونقل بین‌المللی مربوطه، راننده اتوبوس و همچنین شهرداری سنندج به‌عنوان مقصران مرگ ۱۱نفر در حادثه سنندج معرفی شدند.

طبق نوشته روزنامه حکومتی ایران، تانکر حمل سوخت در روز ۲۰تیر امسال در ساعتی در حال تردد بود که مجوز تردد نداشت و به همین خاطر با قصور ۵۰درصدی روبه‌رو است.

از سوی دیگر راننده اتوبوس به ‌دلیل این‌که خارج از مقررات جاری در بیرون از محدوده پایانه اقدام به سوار کردن مسافران کرده بود به میزان ۲۵درصد مقصر اعلام شد.

شهرداری سنندج نیز که نسبت به نصب سرعت گیر و علائم هشدار دهنده در شیب بیش از ۱۰درصد کوتاهی کرده و محل را ایمن‌سازی نکرده بود به میزان ۲۵درصد در وقوع این تصادف مقصر شناخته شده است.

 

مقصر اصلی سپاه پاسداران

اما مردم سنندج می‌گویند مقصر اصلی این فاجعه سپاه پاسداران است چرا که با قاچاق نفت از کرکوک عراق و بکارگیری این تانکرهای سوخت و عبور آن از وسط شهر باعث این تصادف شده است.

مردم سنندج و خانواده‌های داغدار همچنین از این خشمگین هستند که موقع وقوع حادثه ماشینهای آتش‌نشانی که به صحنه فرستاده شدند آب نداشتند و مردم با دبه آتش را خاموش می‌کردند. همچنین هیچ‌کدام از مقامهای رژیم در صحنه حادثه حضور نداشتند اما یگان ویژه و نیروهای امنیتی را راهی محل کردند تا مردم را سرکوب کنند.

 

پیام تسلیت مریم رجوی در مورد قربانیان فاجعه سنندج

خانم مریم رجوی در پیامی ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان این فاجعه گفت:‌ ننگ بر آخوندهای حاکم که به جای رسیدگی به مجروحان فاجعه سنندج، نیروهای ضدشورش برای سرکوب مردم به محل می‌فرستند، تلاش مذبوحانه آنان به جایی نخواهد رسید و از خشم و نفرت مردم گریزی ندارند.

 

مطالب مرتبط

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fbfedd24-c163-4ef8-811d-504e09a266d0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات