728 x 90

مقام‌های هند: نیروی قدس سپاه پاسداران در انفجار ماه گذشته دهلی‌نو دست دارد

حادثه انفجار بمب در خارج از سفارت اسراییل در دهلی‌نو پایتخت هند
حادثه انفجار بمب در خارج از سفارت اسراییل در دهلی‌نو پایتخت هند

بیش از یک ماه پس از حادثه انفجار بمب در خارج از سفارت اسراییل در دهلی‌نو پایتخت هند، در اواخر ماه ژانویه گذشته، آژانس مرکزی مبارزه با تروریسم در هند لیست افراد مظنون به این بمب‌گذاری را منتشر کرد.
بنا به گزارش روزنامه «هندوستان تایمز» خلاصه تحقیقات به‌عمل آمده از سوی آژانس مرکزی مبارزه با تروریسم در هند به این نتیجه رسیده که نیروی تروریستی قدس رژیم ایران در این انفجار تروریستی دست داشته است.
این روزنامه در گزارش خود در این رابطه نوشته که عاملان این جنایت به‌طور عمدی شواهد الکترونیکی جعلی را از خود به جای گذاشته‌اند تا انگشتهای اتهام به سوی گروه داعش نشانه رود.


این گزارش اشاره کرد که بمب کار گذاشته شده در خارج از سفارت اسراییل در دهلی‌نو، با هدف گرفتن تلفات انسانی نبوده است و از نوع شدید الانفجار نبوده است، زیرا رژیم ایران تمایلی به رویارویی با دولتی چون هند که دوستش می‌باشد ندارد.
این در حالی است که یک کارشناس مبارزه با تروریسم گفته که این حادثه بمب‌گذاری حاوی پیامی واضح بوده و تهدیدی حقیقی است.
در پی این حادثه و بنا به گزارشهای منتشر شده دستگاه اطلاعاتی هند تحقیقات خود را درباره این حادثه بمب‌گذاری آغاز کرده و اشخاص مرتبط با این حادثه را دستگیر کرده که هم‌چنان تحت بازجویی هستند.


از سویی رسانه‌های اسراییلی در این رابطه اعلام کردند که گروه جماعت «جیش الهند» مرتبط با رژیم ایران بنا به اطلاعات به دست آمده مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است.
در همین راستا روزنامه «اندیا تودی» به‌نقل از یک منبع در پلیس هند گفته که در مکان حادثه انفجار در برابر سفارت اسراییل در دهلی‌نو نامه‌یی خطاب به سفیر اسراییل در هند پیدا شده که در آن نام‌های قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده ذکر شده است.
در این روزنامه هندی هم‌چنین آمده که شواهد به دست آمده نشان از دست داشتن رژیم ایران در این حادثه دارد.