728 x 90

مقامات آمریکایی معتقدند شبه‌نظامیان رژیم ایران مسئول حمله موشکی در عراق هستند

حمله موشکی به پایگاه آمریکایی در عین الاسد در الانبار عراق
حمله موشکی به پایگاه آمریکایی در عین الاسد در الانبار عراق

پولیتیکو ۱۴ اسفند گزارش داد: «مقامات آمریکایی و عراقی معتقدند یک گروه مورد حمایت رژیم ایران، مسئول حمله روز چهارشنبه به یک پایگاه هوایی عراقی است که محل استقرار نیروهای آمریکایی می‌باشد. مقامات معتقدند کتائب که یک گروه شبه‌نظامی وابسته به‌رژبم ایران است مسئول آن بوده است».

پولیتیکو افزود: هم‌چنین روز پنجشنبه سناتور باب منندز رئیس کمیته امور خارجی سنا به سی.ان.ان گفت تا جایی که می‌داند، این حمله توسط نیابتی‌های رژیم ایران در منطقه به اجرا در آمده است».

وی افزود: «به آنها چراغ سبز داده شده تا دست به این نوع حملات بزنند. باید عواقبی برای آن وجود داشته باشد».

به گزارش خبرگزاری فرانسه در حمله موشکی صبح روز چهارشنبه به پایگاه نظامی عین‌الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی در استان الانبار عراق که با حداقل ۱۰فروند موشک هدف قرار گرفت از موشک "آرش ساخت رژیم ایران" استفاده شده است.

نیروهای امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفتند این موشکها ۱۲۲میلی متری هستند که سنگین‌تر از نمونه‌هایی است که تا به‌حال دیده شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد: سرهنگ واین ماروتو سخنگوی ائتلاف روز چهارشنبه تأیید کرد حداقل ۱۰موشک به پایگاه عین الاسد در غرب عراق اصابت کرده است. نیروهای امنیتی عراق گفتند سکوی پرتاب موشکهای نوع گراد را پیدا کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: یک پیمانکار مدنی ائتلاف در عراق در اثر حمله قلبی در خلال حمله موشکی به پایگاه بزرگ هوایی عین الاسد کشته شد.

خبرگزاری فرانسه ۱۳اسفند خاطرنشان کرد: در سال۲۰۲۰ دهها حمله موشکی و حمله با بمبهای کنار جاده‌یی علیه منافع غرب، ارتش و سایتهای دیپلماتیک در عراق صورت گرفته است. این‌گونه حملات در اکتبر متوقف شدند، اما طی سه هفته اخیر شتاب گرفته‌اند.