728 x 90

معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: پنتاگون توسعه موشکی رژیم ایران را نادیده نمی‌گیرد

ژنرال جان هیتون معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا
ژنرال جان هیتون معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

ژنرال جان هیتون معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز سه‌شنبه ۵اسفند، در یک سخنرانی که از طریق اینترنت انجام می‌شد گفت: سیستم‌های دفاع موشکی کشورش در حال حاضر بر روی کره شمالی متمرکز می‌باشد، اما در عین‌حال تأکید کرد که وزارت دفاع پنتاگون بیشتر از هر زمان دیگر فعالیت موشکی رژیم ایران و توسعه موشکهای بالستیک این کشور را مورد توجه قرار داده و بر آن تمرکز کرده است.
جان هیتون در ادامه سخنانش افزود: ما به‌طور جدی رژیم ایران را زیر نظر داریم زیرا این کشور به توسعه موشکهای خود ادامه می‌دهد. ما باید توانایی پاسخ به آنها را داشته باشیم و آمریکا باید بهترین روش را برای مقابله با این تهدیدها بررسی کند.
معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه تأکید نمود که ما این کار را می‌کنیم و مشکل توسعه موشکی رژیم ایران را نادیده نمی‌گیریم.

در همین حال جسیکا مانوتی سخنگوی پنتاگون، روز گذشته در مصاحبه‌یی که با العربیه داشت، تأکید کرده بود که، رژیم ایران فن‌آوریهای موشکی خود را توسعه داده و اسلحه، موشک و پهپاد به گروه‌های شبه‌نظامی مانند حوثی‌ها تحویل می‌دهد.
قابل ذکر است که از زمان ورود جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، به کاخ سفید، مقامات آمریکایی بیش از یک بار نگرانی خود را در مورد موشکهای بالستیک ایران ابراز کرده‌اند. وزیر خارجه آمریکا و رئیس‌جمهوری این کشور در سخنرانی خود اعلام کردند که آنها قصد دارند موضوع موشکهای بالستیک رژیم ایران را در مذاکرات هسته‌یی مربوط به برجام بگنجانند اما مقام‌های رژیم ایران بارها اعلام کردند که مسأله موشکها از خطوط قرمز این رژیم است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9e845a5d-059d-4ea7-b27a-797ba21f5d2e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات