728 x 90

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا: اشرف۳ «خانه امید برای ایران آزاد» است و «رئیسی» قاتلی‌ است که باید برکنار شود

الریاض - دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف ۳
الریاض - دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف ۳

روزنامه الریاض در گزارشی از دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ نوشت: مایک پنس معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا عصر پنجشنبه از اشرف۳ در آلبانی، محل اصلی جنبش اپوزیسیون ایران، مجاهدین خلق ایران بازدید کرد و با مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران دیدار و درباره مسائل دوجانبه مربوط به وضعیت ایران گفتگو کرد.

... معاون سابق رئیس‌جمهور، ابراهیم رئیسی را "قاتل زنجیره‌یی وحشی که مسئول قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال۱۹۸۸ است"توصیف کرد و گفت: رئیسی"باید توسط مردم ایران از سمت خود برکنار شود - و باید به جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی محاکمه شود."...

وی مقاومت ایران را به‌دلیل «تعهد به دموکراسی، حقوق‌بشر و آزادی هر شهروند ایرانی» ستود. و تأکید کرد که "برنامه ده ماده‌ای مریم رجوی برای آینده ایران، آزادی بیان، آزادی اجتماعات و آزادی هر ایرانی در انتخاب رهبران منتخب خود را تضمین می‌کند."

آقای پنس هم‌چنین به تلاش‌های تهران برای مخدوش کردن اهداف معترضان ایرانی اشاره کرد و گفت: "رژیم تهران می‌خواهد جهان را فریب دهد تا تصور کنند معترضان ایرانی می‌خواهند به دیکتاتوری شاه بازگردد. اما دروغهای آنها ما را فریب نمی‌دهد."

پنس در جریان بازدید از موزه مقاومت ایران در اشرف۳ با قربانیان و بازماندگان نقض حقوق‌بشر رژیم ایران صحبت کرد. وی هم‌چنین در جلسه پرسش و پاسخ در تالار شهر، با اهالی اشرف شرکت کرد.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران طی سخنانی گفت: «حاکمان تهران در ضعیف‌ترین حالت خود به سر می‌برند... . آخوندها هرگز از پروژه ساخت سلاح هسته‌یی به‌عنوان تضمینی برای بقای دولت خود دست برنداشته‌اند. این بخشی از مأموریت ابراهیم رئیسی است».

خانم مریم رجوی خواستار ارجاع کلیه قطعنامه‌های شورای امنیت و پرونده نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم به شورای امنیت سازمان ملل شد. وی هم‌چنین خواستار انحلال نیروهای سپاه پاسداران رژیم ایران گردید.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/556c12e5-fe19-43c1-8a94-82f7a63cb2ce"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات