728 x 90

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا رفتار رژیم ایران در منطقه را خطرناک توصیف کرد

کاملا هریس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا
کاملا هریس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا

به گزارش العربیه، کاملا هریس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه ۱۵اسفند، رفتار منطقه‌یی ایران را «خطرناک» توصیف کرد.

در بیانیه‌یی که روز جمعه از سوی کاخ‌سفید منتشر شد، کاملا هریس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن اشاره به اقدامات خصمانه رژیم ایران از طریق گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن برای برهم زدن امنیت تعدادی از کشورهای منطقه از جمله در عراق، یمن و سوریه و علاوه بر آن تحولات پرونده هسته‌یی ایران، رفتار رژیم تهران در منطقه را «خطرناک» توصیف کرد.

آمادگی آمریکا برای مذاکره در چارچوب برجام

به گزارش رویترز (۱۰ اسفند۹۹) کاخ‌سفید در مورد رد مذاکرات ۵+۱ توسط رژیم ایران گفته بود: آمریکا از امتناع رژیم ایران از مذاکره با اتحادیه اروپا و ایالات متحده در رابطه با توافق هسته‌یی ناامید شده است، اما هم‌چنان آماده مذاکره در فرایند دیپلماسی معنادار است.

خبرگزاری رویترز نوشت: روز یکشنبه ۱۰اسفند کاخ‌سفید گفت آمریکا از این موضوع که رژیم ایران شرکت در یک جلسه غیررسمی برای بحث در مورد احیای توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ این کشور با قدرتهای بزرگ را رد کرده است، ناامید شده است. اما آماده است تا در دیپلماسی مهم درباره این موضوع شرکت کند.

سخنگوی کاخ‌سفید گفت: در حالی که ما از پاسخ ایران ناامید شده‌ایم، اما هم‌چنان آماده همکاری مجدد در دیپلماسی هدفمند برای دستیابی به بازگشت دوطرفه به پیروی از تعهدات برجام هستیم.