728 x 90

مصاحبه دیوید جونز و باب بلکمن نمایندگان پارلمان انگلستان در مصاحبه با سیمای آزادی

دیوید جونز و باب بلکمن
دیوید جونز و باب بلکمن

مصاحبه دیوید جونز نماینده پارلمان انگلستان

و وزیر پیشین برگزیت و ولز با سیمای آزادی

بیانیه کمیته بریتانیایی برای ایران آزاد توسط ۵۵۳نماینده مجلسین انگلستان

در حمایت از مقاومت ایران و برنامه ۱۰ماده یی خانم مریم رجوی امضا شد

ما معتقدیم باید سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری کرد

«سلام، من دیوید جونز هستم رئیس کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران. مفتخرم از این‌که سالیان از مقاومت ایران در پارلمان حمایت کرده‌ام. در اوایل این ماه، به‌تازگی، کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران بیانیه‌یی منتشر کرد که توسط ۵۵۳ نماینده مجلس در حمایت از سازمان مجاهدین و مقاومت آنها در ایران امضا شد. این بیانیه‌یی است که از سوی کمیته برای آزادی ایران صادر شده است. این کمیته خشونت در ایران، سرکوب اعتراضات را محکوم کرده و خواستار چند موضوع شده است. قبل از هر چیز، خواستار محکومیت نقض حقوق‌بشر است که برای مدتی طولانی در ایران ادامه داشته است. رژیم ایران بیشترین تعداد اعدام به‌نسبت جمعیت در جهان را دارد. سال گذشته بیش از ۸۰۰نفر در ایران اعدام شدند و متأسفانه در حال حاضر در ایران هیچ احترامی به حقوق‌بشر گذاشته نمی‌شود. دوم، ما خواستار حمایت از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای ایجاد یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین از دولت در ایران و جایگزینی رژیم مذهبی حاکم شده‌ایم. سوم، ما اقدامات رژیم ایران را علیه مخالفان در داخل ایران و آلبانی در اشرف۳ محکوم کرده‌ایم ما خواستار حمایت از کسانی هستیم که در برابر رژیم ایران مقاومت می‌کنند و نقش مخرب (رژیم) ایران را در خاورمیانه محکوم کرده‌ایم، به‌ویژه از طریق اقدامات سپاه پاسداران که معتقدیم باید آن‌را به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری کرد من به حمایت از کار کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران ادامه خواهم داد و برای همه ایرانیان آرزوی موفقیت دارم.

البته به‌تازگی شاهد کشته‌شدن ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور رژیم ایران در سقوط هلیکوپتر بوده‌ایم. او کسی بود که به‌خاطر نقشش در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۱۳۶۷ بدنام بود. او به جلاد تهران معروف بود. ما هم‌چنین شاهد برگزاری محاکمه‌یی در تهران برای ۱۰۴نفر از اعضای مجاهدین بوده‌ایم که از نظر من جعلی است. به‌نظر می‌رسد، این تلاش رژیم برای منحرف‌کردن توجهات از مشکلات داخلی است. من معتقدم که نباید به این دادگاه اهمیت و اعتباری داد. فکر می‌کنم رژیم ایران در نهایت باید پاسخگوی آن چیزی باشد که در ایران و در سطح وسیع‌تر تحت حکومتش در حال وقوع است. متشکرم».

 

باب بلکمن نماینده پارلمان انگلستان در مصاحبه با سیمای آزادی

۵۵۳نمایندهٔ مجلسین اعیان و عوام با امضای بیانیه‌یی

خواستار یک ایران آزاد و دموکراتیک شدند

ما امروز صدایی قوی از انگلستان داریم

و مشتاقانه در پی کمک و حمایت از مردم ایران

برای ایستادگی در برابر رژیم جنایتکاران هستیم

«سلام، من باب بلکمن هستم. من رئیس کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای آزادی در ایران هستم و هدف ما بازگرداندن آزادی و دموکراسی به ایران است. من این افتخار را داشته‌ام که در بسیاری از برنامه‌های مقاومتشرکت کنم و اکنون با مرگ جلاد تهران، رئیسی، یک‌بار برای همیشه به مردم ایران این فرصت داده می‌شود که دموکراسی و آزادی را در کشور خود محقق کنند خوشحالم که به‌یمن ابتکار من، ۵۵۳نمایندهٔ مجلسین اعیان و عوام این بیانیه را امضا کردند، بیانیه‌یی که خواستار یک ایران آزاد و دموکراتیک شد. ۵۳وزیر پیشین آن‌را امضا کرده‌اند. ما در موقعیتی هستیم که یک صدای قوی از انگلستان داریم و اکنون مشتاقانه در پی کمک و حمایت از مردم ایران برای ایستادگی در برابر رژیم جنایتکاران و بازگرداندن آزادی، دموکراسی و حاکمیت قانون هستیم».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/47a98920-5647-4961-830e-7c6e184f7bff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات