728 x 90

مصاحبه تلویزیون الحره با علیرضا جعفرزاده در مورد توافق عربستان سعودی و رژیم آخوندی

علیرضا جعفرزاده معاون دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا
علیرضا جعفرزاده معاون دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

تلویزیون الحره روز جمعه ۲۶اسفند طی مصاحبه تلویزیونی با علیرضا جعفرزاده در مورد توافق عربستان سعودی و رژیم آخوندی انجام داده است.

مجری: از واشنگتن علیرضا جعفرزاده نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا مهمان ماست.

سؤال: توافق عربستان سعودی و ایران با حمایت چین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا به نظر شما تهران به آن ملتزم خواهد بود؟ امری که گفته می‌شود عملی‌ شدنش منافع هنگفتی برای تهران در بر خواهد داشت زیرا چشم‌اندازهای گستردهٔ عربی برایش گشوده می‌شود.

علیرضا جعفرزاده: آنچه ما می‌بینیم توافقنامه‌یی بر روی کاغذ است. تفاوت بزرگی بین آنچه گفته می‌شود و آنچه اجرا می‌شود وجود دارد. به‌ویژه زمانی که درباره رژیم ایران صحبت می‌کنیم. روشن است که رژیم ایران در وضعیت ناامیدی به‌سر می‌برد. این رژیم از ۶ماه قبل با مخالفت بزرگی از سوی مردم ایران مواجه می‌باشد و این مسأله او را نامشروع کرده است. مردم پیشرفت می‌خواهند اما رژیم واپسگرا است.

این توافق، ممکن است به این منجر شود که رژیم ایران از طرف کشورهای دیگر مورد احترام قرار بگیرد. اما اگر این توافق به فعالیت‌ها و اقدامات تروریستی رژیم فی‌المثل به آموزش حوثیها در یمن یا حمایت مالی از حزب‌الله لبنان، یا هم‌پیمانان آن در سوریه و عراق پایان بدهد بسیار مثبت است و تأثیر مثبتی در داخل ایران هم خواهد گذاشت.

 

سؤال: بسیار خوب، به‌طور مشخص بازتاب این توافق بر اپوزیسیون ایران در داخل و تظاهرات مردم ایران چگونه خواهد بود؟

علیرضا جعفرزاده: اولاً باید ببینیم رژیم آیا از تروریسم دست می‌کشد؟ زیرا این رژیم بر پایه بسیج و سپاه حکومت می‌کند. و اگر از دخالت خودش در خارج دست بکشد در داخل ایران ضعیف خواهد شد. ما باید به سابقهٔ ۴۰سال گذشته نگاه کنیم. همه آنچه در این دوران بوده شرایط مشابهی است. رژیم تروریسمش و عملیات‌های مختلف در خارج را افزوده است. اکنون شک و شبهه بسیاری وجود دارد درباره آنچه که رژیم ایران می‌خواهد انجام دهد. فکر نمی‌کنم این رژیم از تروریسم دست بکشد. هم‌چنین باید بر روی آنچه در داخل ایران در جریان است تمرکز کنیم. مردم خواهان تغییر رژیم هستند. شهرهای بسیاری در ایران وجود دارد که شاهد تظاهرات گسترده و عظیم علیه نظام حاکم بر ایران می‌باشد.

- با تشکر از نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2d02212b-b568-4f1b-91f5-aa27a5c8e11c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات