728 x 90

مصاحبه اینفوبائه با دکتر آلخو ویدال کوادراس دربارهٔ سوءقصد تروریستی ۱۸ آبان ۱۴۰۲ در مادرید

مصاحبه اینفوبائه با دکتر آلخو ویدال کوادراس
مصاحبه اینفوبائه با دکتر آلخو ویدال کوادراس

مصاحبه اینفوبائه با دکتر آلخو ویدال کوادراس

دربارهٔ سوءقصد تروریستی ۱۸ آبان ۴۰۲ در مادرید

 

رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت:

من شک ندارم که حمله از سوی رژیم مذهبی جنایتکار حاکم بر ایران

یعنی رژیم آخوندها نشأت گرفته و سازماندهی شده است

 

رسانهٔ اینفوبائه که از پرخواننده‌ترین منابع خبری اسپانیایی‌زبان است، مصاحبهٔ خود را با دکتر آلخو ویدال کوداراس رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت منتشر کرد و در مقدمهٔ آن نوشت: ۱۴۳روز از حمله تروریستی که تقریباً به قیمت جان آلخو ویدال کوادراس تمام شد می‌گذرد. رهبر پیشین حزب مردم در کاتالونیا و نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا از اینفوبائه اسپانیا در خانه خود چند متر دورتر از محلی که یک قاتل با خونسردی و در روز روشن به او شلیک کرد، استقبال کرد.

دکتر ویدال کوادراس در این مصاحبه دربارهٔ سوءقصد علیه خودش در مادرید، گفت: «من شک ندارم که این سوءقصد از سوی رژیم مذهبی جنایتکار (حاکم بر) ایران یعنی رژیم آخوندها نشأت گرفته و سازماندهی شده است. چون سال‌هاست که من با حمایت از اپوزیسیون ایران شناخته شده‌ام و به‌همین دلیل بلافاصله بلافاصله]پس از آن‌که هدف گلوله قرار گرفتم) گفتم، شکی ندارم که از آنجا نشأت گرفته است».

من هیچ شکی ندارم که این سوءقصد از سوی رژیم مذهبی جنایتکار (حاکم بر) ایران یعنی رژیم آخوندها الهام گرفته شده و سازماندهی شده است. چون سال‌هاست که من با حمایت از اپوزیسیون خود را متمایز کرده‌ام و به‌همین دلیل شکی ندارم که از آنجا نشأت گرفته است.

اینفوبائه پرسید:

شما گفتید به‌رغم قرار گرفتن در رأس لیست سیاه رژیم ایران... فکر نمی‌کردید جرأت حمله به شما را داشته باشند. اما در یک نشست خبری فاش کردید که دقایقی پس از شلیک در آمبولانس روی تلفن همراه کلمهٔ «ایران» را نوشتید و به امدادگران نشان دادید. آیا آن اقدام نشان نمی‌دهد که شما فکر می‌کردید ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟

دکتر ویدال کوادراس گفت:

همیشه نگرانی خاصی وجود داشته، اما فکر می‌کردم جرأت (چنین کاری را) نخواهند کرد. این البته کمی خوش‌بینانه بود، زیرا آنها افراد زیادی را در خارج از ایران کشته‌اند و به‌تازگی جرأت کرده‌اند نه تنها سراغ مخالفان ایرانی در تبعید بلکه سراغ سیاستمداران غربی بروند. خب احتمال وقوع آن بود، اما فکر می‌کردم احتمالش کم است چون جرأت نمی‌کنند. اما آنها جرأت کردند...

رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت هم‌چنین، تأکید کرد: «چیزی که من کاملاً به آن اطمینان دارم این است که این کار رژیم ایران بوده است. من در زندگی سیاسی خود طبیعتاً دوستان و دشمنانی داشته‌ام. اما از میان دشمنان سیاسی من فقط رژیم ایران قادر به کشتن است.

من در زندگی سیاسی‌ام طبیعتاً دوستان و دشمنانی داشته‌ام. اما از میان دشمنان سیاسی من، فقط رژیم ایران قادر به کشتن است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/86e2bdd8-4601-4e65-8559-2e05560e2fa5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات