728 x 90

مشهد - مراسم خاکسپاری امیر جواد اسعدزاده و حمله وحوش خامنه‌ای به مردم

شهید قیام امیرجواد اسعدزاده
شهید قیام امیرجواد اسعدزاده

مراسم خاکسپاری امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری در مشهد امروز چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱، با حضور گسترده مردم داغدار و سردادن شعارهایی اعتراضی در بهشت جواد الائمه مشهد برگزار شد.

مردم و جوانان قیام‌آفرین در این مراسم شعار می‌دادند:
هر یه نفر کشته شه هزار نفر پشتشه
این گل پرپر شده هدیه به میهن شده
بنا به گزارشات رسیده امیرجواد اسعدزاده ۳۶ساله حین شعارنویسی در مشهد توسط مأموران خامنه‌ای بازداشت شده است و او را تا صبح کتک می‌زنند. او صبح ۲۹آبان در بیمارستان تخصصی قلب جواد الائمه به‌شهادت می‌رسد.

گفته می‌شود امیرجواد اسعدزاده روز شنبه ۲۸آبان حین شعارنویسی در بلوار پیروزی مشهد دستگیر و به زندان وکیل‌آباد منتقل شده است. گزارشها حاکی از آن است که در زندان بر اثر ضربات وارده به مرگ مغزی دچار شده و پس از انتقال به بیمارستان صبح ۲۹آبان در بیمارستان تخصصی قلب جواد الائمه به‌شهادت رسیده است.

گزارش یک شهروند:

شنبه ۲۸ آبان در بلوار پیروزی مشهد یک تعداد بسیجی، یک جوان ۳۶ ساله به نام #امیرجواد_اسعدزاده را در حال شعارنویسی دستگیر می‌کنند و به زندان وکیل‌آباد می‌برند و اونقدر این پسر را می‌زنند که از حال میره و بدن نیمه‌جانش را شبانه در محوطه کلانتری هفت تیر می‌اندازند و می‌روند.
در این زمان امیر جواد هنوز توان صحبت کردن داشته است.
در کلانتری براش پرونده درست می‌کنند و بازداشت میشه ولی تقریباً ۲ساعت بعد حال امیرجواد خراب میشه و از هوش می‌ره و مأموران نیروی انتظامی امیرجواد را به نزدیک‌ترین بیمارستان اون منطقه که بیمارستان قلب جوادالائمه واقع در بلوار هنرستان است می‌برند. در این زمان ساعت تقریباً ۵صبح است.
زمانی که امیرجواد معاینه می‌شود پزشکان متوجه می‌شوند که به‌دلیل تروما مغزی و ضربه به جمجمه امیرجواد اسدزاده فوت کرده است.
این خبر که به پرسنل کلانتری هفت تیر اطلاع داده میشه، پرسنل کلانتری نگران می‌شوند و ظاهراً به اطلاعات خبر می‌دهند و بلافاصله یک عده لباس‌شخصی به بیمارستان مراجعه می‌کنند و همان ساعت ۵صبح جنازه امیرجواد را با خودشون بردند.

 

تصاویری از امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری از مشهد:

امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری در مشهد - 0

امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری در مشهد - 1

امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری در مشهد - 2

امیرجواد اسعدزاده از شهیدان قیام سراسری در مشهد - 3
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/17688203-fd95-4082-89b9-f5f8793f523a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات