728 x 90

مریم رجوی: حمایت از اعتصابگران یک وظیفه میهنی و به‌مثابه حمایت از حقوق همه مردم است

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

دومین روز اعتصاب بازاریان، پنجمین روز اعتصاب کشاورزان و ششمین روز اعتصاب رانندگان کامیون

خانم رجوی: حمایت از اعتصابگران یک وظیفه میهنی و به‌مثابه حمایت از حقوق همه مردم است

 

امروز ۱۵آبان ۱۳۹۷ اعتصاب بازارایان در بخشهای وسیعی از تهران و بسیاری از شهرهای ایران برای دومین روز متوالی به‌رغم اقدامات و تدابیر سرکوبگرانه و بازدارنده نیروهای اطلاعاتی و انتظامی ادامه یافت.

امروز در تهران بازار فرش فروشها و لوازم خانگی، در اصفهان بازار فرش فروشها و صنایع دستی، در مشهد بازار سرشور، در تبریز بازار خیابان تربیت و بازار پوشاک و همچنین بخشهایی از بازار کرمان، رودسر، بابل و دیگر شهرهای کشور در اعتراض به تورم، فقر و گرانی به اعتصاب خود ادامه دادند و بازاریان از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند.

از سوی دیگر رانندگان کامیون و خودروهای سنگین امروز به ششمین روز از چهارمین دور اعتصاب خود ادامه دادند. این اعتصاب علاوه بر تهران بسیاری از استانهای کشور از جمله اصفهان، هرمزگان، زنجان، گلستان، کرمانشاه، کرمان، آذربایجان غربی، مرکزی، خراساًن رضوی و یزد را در برگرفت.

کشاوزارن شهرها و روستاهای شرق و غرب اصفهان نیز امروز پنجمین روز خود را پشت سر گذاشتند. کشاورزان محروم خوراسگان، اصفهانک، دشتی، زیار، حیدرآباد، شاهکرم، وجاره، سمینا، خرم وخورچان، بیستون، اژیه، ورزنه، ودشت، کندون، زغمار، پیله وران، جور، قهدریجان، زرین شهر، گلدشت، کوشک، نجف آباد و فلاورجان در این تحصن و اعتراض مشارکت دارند.

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به رانندگان، کشاورزان و بازاریان اعتصابی، عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به پشتیبانی از آنان فراخواند و گفت احقاق حقوق پایمال شده اعتصابگران حمایت از حقوق همه مردم ایران و یک وظیفه مبرم ملی و میهنی است. وی عموم ارگانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و سندیکاها و اتحادیه‌های ذیربط در سراسر جهان را به حمایت از رانندگان، کشاورزان و بازاریان اعتصابی در ایران فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵آبان ۱۳۹۷(۶نوامبر ۲۰۱۸)