728 x 90

مراسم چهلمین روز شهادت زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی در بهشت زهرا

مراسم چهلمین روز شهادت زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی در بهشت زهرا
مراسم چهلمین روز شهادت زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی در بهشت زهرا

مراسم چهلمین روز شهادت علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به‌قتل رسیده امروز جمعه ۴مردادماه با حضور جمعی از دوستان و آشنایان وی در قطعه ۳۲۴ بهشت زهرای تهران برگزار شد.

مادر زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی در مراسم چهلمین روز شهادت فرزندش در بهشت زهرا گفت: «... دوربین‌ها روشن بودند. مأموران از مانیتورها شاهد سلاخی کردن بچه من بوده‌اند و هم‌چون یک تئاتر تا آخر و بی‌آن‌که کاری بکنند نشسته‌اند تماشا کرده‌اند. من خواهان محاکمه و مجازات مسببین اصلی قتل پسرم هستم. چرا در آن ۷دقیقه‌ای که از بچه من خون می‌رفته است مأموران نیامده‌اند کاری بکنند؟».

وی همچنین گفت: « ۱۹ساله بودم که علیرضا را به دنیا آوردم. علیرضا تنها پسرم نبود، رفیقم بود و رابطه ما بیش از مادر و فرزندی، رابطه رفاقت بود. در این ۴۰روز از غم رفتن بچه‌ام همه موهای سرم سفید شد. در جوانی پیر شدم. بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم علیرضا از زندان زنگ بزند.... وقتی فرزند من سلاخی می‌شد».

 

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ساله، دوشنبه ۲۰خرداد در زندان فشافویه (زندان مرکزی تهران بزرگ) در یک طرح جنایتکارانه از سوی رژیم آخوندی، با ضربات چاقو به طرز فجیعی به‌قتل رسید.

مهاجمان دو تن از مزدوران رژیم در میان مجرمان خطرناک بودند. علیرضا شیرمحمدعلی از اهالی نازی‌آباد تهران از اواسط تیرماه گذشته دستگیر و به اتهامات مسخره‌ای مانند توهین به خمینی و خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام به ۸سال زندان محکوم شده بود.

او از ۲۳ اسفند تا ۲۷فروردین گذشته در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسی از مجرمان عادی و خطرناک و عدم امنیت جانی و در اعتراض به شرایط وخیم بهداشتی و زیستی زندان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران روز ۲۱خرداد۹۸ در اطلاعیه‌یی قتل فجیع زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی را محکوم کرد و نوشت: جان باختن علیرضا شیرمحمدعلی ضرورت توجه جامعه جهانی به وضعیت وخیم زندانها و زندانیان سیاسی در ایران را مضاعف می‌کند. مقاومت ایران خواستار محکومیت جنایتهای رژیم آخوندی علیه زندانیان سیاسی از سوی شورای امنیت ملل ‌متحد و کشورهای عضو، اتحادیه اروپا، شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد و گزارشگران ذیربط و دیگر مجامع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر می‌باشد و بار دیگر بر فراخوان خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران به تشکیل یک هیأت بین‌المللی برای بازدید از زندانها و زندانیان سیاسی ایران تأکید می‌کند.