728 x 90

محکومیت هواداران و خانواده‌های مجاهدین به زندانهای طولانی و محروم کردن زندانیان هوادار مجاهدین از رسیدگیهای درمانی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

محکومیت هواداران و خانواده‌های مجاهدین به زندانهای طولانی و

محروم کردن زندانیان هوادار مجاهدین از رسیدگیهای درمانی

قضاییه جلادان زندانیان سیاسی، زهرا صفایی ۶۱ساله و دختر و پسرش پرستو معینی ۲۳ساله و محمد مسعود معینی ۲۴ساله و کامران رضایی‌فر ۵۸ساله را هر یک به پنج سال زندان محکوم کرد. قضاییه آخوندها دلیل این احکام را گفتگوهای خصوصی، فعالیت در شبکه مجازی، همکاری و ارتباط با سازمان مجاهدین، ضربه به امنیت کشور و شرکت در فضاسازی علیه نظام عنوان کرده و گزارش مأموران اطلاعات سپاه، استنباط بازپرس و اقناع وجدان قاضی را مبنای صدور این احکام جنایتکارانه ذکر کرده است.

زهرا صفایی در دهه ۶۰ به‌دلیل هواداری از مجاهدین ۸سال در زندان به سربرده و پدرش حاج حسنعلی صفایی از بازاریان خوشنام تهران و از زندانیان سیاسی زمان شاه، در سال ۶۰ به‌خاطر کمک به مجاهدین توسط رژیم آخوندی اعدام شد. زهرا صفایی در اسفند ۹۸ برای دومین بار همراه با پرستو معینی دستگیر و در بهمن ۱۴۰۱ آزاد شدند.

کامران رضایی‌فر در دی ۱۳۹۸ به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین بازداشت و با وثیقه سنگین آزاد و مجدداً در خرداد ۱۳۹۹ دستگیر و در شهریور ۱۴۰۰ به او حکم اعدام ابلاغ کردند.

علاوه بر این صبح امروز شنبه ۱۱ آذر، زندانی سیاسی میثم دهبان‌زاده برای تحمل محکومیت خود راهی زندان اوین شد. او به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» از طریق ارتباط با سازمان مجاهدین به شش سال زندان، منع اقامت در استان تهران و استانهای مجاور، منع خروج از کشور محکوم شد.

از سوی دیگر وضعیت جسمی برخی از زندانیان سیاسی از جمله اسدالله هادی، میریوسف یونسی و علی معزی وخیم گزارش‌شده است. علی معزی ۷۰ساله، هوادار مجاهدین، که از دهه شصت تاکنون به‌مدت ۱۵سال زندانی بوده، اکنون در بند ۴ زندان اوین از بیماریهای متعدد مانند آرتروز شدید، هیدرونفروز شدید کلیه و فشار خون رنج می‌برد اما دسترسی به حداقل امکانات درمانی ندارد. او پیش از آخرین دستگیری در مهر ۱۴۰۱ مورد جراحی سرطان پروستات قرار گرفته و دوران نقاهتش را می‌گذراند.

اسدالله هادی ۶۶ساله که در دهه‌های ۶۰ و ۸۰ و ۹۰ مدتها به‌خاطر هواداری از مجاهدین زندانی بوده، در مهر ۱۴۰۱ دستگیر و روانه اوین شد. او از بیماریهای قلب و عروق و مغز و مشکلات ستون فقرات رنج می‌برد، اما از رسیدگیهای ضروری پزشکی محروم است. با این‌که برای او حکم «عدم توان تحمل کیفر» صادر شده ولی اطلاعات آخوندها مانع از آزادی وی می‌باشد.

زندانی سیاسی میریوسف یونسی ۷۰ساله از زندانیان دهه ۶۰ که در دی ۱۴۰۱ دستگیر شد، از بیماری در ناحیه گوش و هم‌چنین شکم رنج می‌برد اما دسترسی به امکانات پزشکی ندارد. وی ۳سال در زندانهای شاه و ۹سال در دهه ۶۰ زندانی بوده است. پسر وی علی یونسی دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف ۳۳ماه پیش دستگیر و در زندان اوین محبوس است.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی فرامی‌خواند و بر ضرورت بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تأکید می‌کند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ آذر ۱۴۰۲ (۲ دسامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dc9b3e82-5ded-4e64-8cff-33c0ce91d2d4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات