728 x 90

محکومیت جهانی حملات رژیم آخوندی به مقرهای احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق

حملات رژیم آخوندی به مقرهای احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق
حملات رژیم آخوندی به مقرهای احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق

حملات رژیم آخوندی به مقرهای احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق که روز چهارشنبه با با جان‌باختگان و مجروحان و خسارات گسترده همراه بود، با محکومیت گسترده بین‌المللی روبه‌رو شد، خانم مریم رجوی ضمن محکوم کردن این حملات ضدانسانی به هموطنان و پیشمرگان کرد، خواهان رسیدگی فوری شورای امنیت ملل متحد گردید.

 

جیک‌ سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید گفت: دولت آمریکا حمله پهپادی و موشکی رژیم ایران به اقلیم کردستان عراق را به‌شدت محکوم می‌کند. وی افزود: رژیم ایران نمی‌تواند با حملات در آن سوی مرزهای خود، توجهات را از مقصر مشکلات داخلی و نارضایتی‌های مشروع مردم کشور منحرف کند. آمریکا به پیگیری تحریم‌ها و دیگر ابزارها برای مختل کردن فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در سراسر منطقه خاورمیانه ادامه خواهد داد. (‌سایت کاخ سفید ۶مهر)

انگلستان نیز حملات رژیم آخوندی به خاک اقلیم کردستان عراق را محکوم کرد. در بیانیه دولت انگلستان آمده است: رژیم ایران باید بمباران بی‌رویه شهرهای کردنشین را که منجر به تلفات جانی افراد بیگناه و آسیب به زیرساختهای غیرنظامی شده است، متوقف کند. این حملات نقض حاکمیت و تمامیت ارضی عراق است و کاملاً غیرقابل قبول است. رژیم ایران الگوی مکرر فعالیت بی‌ثبات کننده در منطقه است. (سایت دولت انگلستان ۶مهر)

به گزارش خبرگزاری فرانسه دولت آلمان حملات رژیم ایران به اقلیم کردستان عراق را غیرقابل قبول دانست. سخنگوی وزارت‌خارجه آلمان گفت: ما از حملات رژیم ایران به اقلیم کردستان عراق به‌دنبال اعتراضات داخلی و سیاسی در ایران بسیار نگران هستیم. (خبرگزاری فرانسه ۶مهر)

ریاست اقلیم کردستان عراق روز چهارشنبه در بیانیه‌یی حمله‌ٔ موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقلیم اردوگاههای احزاب کرد اپوزیسیون ایران در اقلیم کردستان را به‌شدت محکوم کرد. ریاست اقلیم کردستان اعلام کرد این نوع حملات که به‌طور مداوم به خاک ما می‌شوند و بر اثر آن مردم غیرنظامی هم قربانی می‌کنند، به‌شدت محکوم می‌کنیم و باید به این تجاوزات پایان داده شود. (سایت کردستان۲۴ - ۶مهر)

 

از سوی دیگر رژیم پلید آخوندی برای توجیه حمله و فرار از آثار جنایت، در منتهای وقاحت، احزاب و گروه‌های کردستان ایران را تجزیه‌طلب و مقرهای آنها را مقرات صهیونیستی خواند و اعلام کرد که این حملات ادامه می‌یابد.

تلویزیون شبکه۲ رژیم:

گوینده: ۳۵نقطه در اقلیم شمال عراق امروز با ۷۲موشک و پهپادهای رزمی انتحاری و توپخانه سپاه منهدم شد نیروی زمینی سپاه اعلام کرده این عملیات ادامه خواهد داشت

گزارشگر: این صداها از ساعت۸ امروز در غرب ایران از شمال آذربایجان غربی تا جنوب کردستان به گوش رسید که مرکز عملیاتش اینجاست، قرارگاه حمزه سید الشهدا که وظیفه تأمین امنیت شمال غرب و غرب ایران را برعهده دارد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه که در مرکز فرماندهی عملیات است می‌گوید.

پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه:... . مورد اصابت قرار می‌گیرد اصابت هم موشک و هم پهپادهای انتحاری....

پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه: این تیمی که تیم تروریستی که در اصفهان توسط برادرانمان در ناجا دستگیر شدند اینجا ثابت شد که اصلاً همه این مقرات این عناصر تجزیه طلبها مقرات صهیونیستها است چرا همین تیمی که الآن بازداشت شده خودشان اعلام می‌کنند که ما را آمدند انتخاب کردند از داخل مقر...

سردار اوصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا: اهداف متعددی از مقرات ضد انقلاب گروه‌های تروریستی ما داریم اجرای آتش می‌کنیم با موشک.

اوصانلو: ما ۱۸فروند موشک امروز توی این مقر فرود آوردیم در کل ما در حدود ۳۵نقطه ۳۵هدفی که پیش‌بینی کرده بودیم ۷۲موشک را ما شلیک کردیم.

گزارشگر: سپاه وارد یکی از سایتهای شلیک در نوار مرزی ایران و عراق می‌برد. نیروی زمینی سپاه می‌گوید تا خلع‌سلاح کامل همه گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب در اقلیم شمال عراق به این حملات ادامه خواهد داد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/899df0bd-96fb-44d5-bcdd-2052b5cded12"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات