728 x 90

محکومیت‌های جهانی علیه حملات ترکیه به کردها در شمال سوریه

حملات ترکیه علیه مناطق کردنشین سوریه
حملات ترکیه علیه مناطق کردنشین سوریه

مقاومت ایران توقف حملات ترکیه، بیرون رفتن نیروهای خارجی و به‌ویژه خلع ید و اخراج رژیم آخوندی و پاسدارانش از سوریه را لازمه صلح و امنیت و ثبات می‌داند.

در پی حملات ترکیه به مناطق کردنشین در شمال سوریه و بی‌نتیجه ماندن اجلاس شورای امنیت ملل ‌متحد در این باره، اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه عرب در قاهره کار خود را آغاز کرد. همزمان محکومیت‌های بین‌المللی و اعتراضهای مردم کرد و جوامع کردی در کشورهای مختلف علیه حملات ترکیه جریان دارد. در این اعتراضها که گروه‌های کرد ایرانی و هموطنانمان در کردستان ایران را هم در برمی‌گیرد از آمریکا می‌خواهند از خیانت و خالی کردن پشت کردها که در برابر داعش متحد و کمک‌کار آن بودند، اجتناب کند. همچنین علیه اردوغان و ترکیه به‌خاطر حملات و آواره کردن اکراد شعار می‌دهند.

 

واضح است که رژیم ضدبشری آخوندی که ۴۰سال است به کشتار و حمله و سرکوب مردم کردستان ایران و پیشمرگان و گروه‌های کرد ایرانی ادامه می‌دهد، از این‌که ترک و کرد و عرب در یک جنگ کثیف به جان یکدیگر بیفتند بسیار خوشحال است و به طرق مختلف به آن دامن می‌زند و از آن بهره‌برداری می‌کند.

از سوی دیگر وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در صورت صدور فرمان اجرایی توسط رئیس‌جمهور این کشور، تحریم‌ها علیه ترکیه بسیار شدید خواهد بود. منوچین گفت ما اگر بخواهیم می‌توانیم اقتصاد ترکیه را از بین ببریم.

 

مقاومت ایران توقف حملات ترکیه، بیرون رفتن همه نیروهای خارجی از خاک سوریه، به‌ویژه خلع ید و اخراج رژیم آخوندی و پاسدارانش از این کشور را لازمه صلح و امنیت و ثبات می‌داند. حقوق کردها، حق مردم سوریه برای سرنگون کردن رژیم خون‌ریز بشار اسد و بازگشت آوارگان و حقوق همه ملیتها در این منطقه باید به‌رسمیت شناخته شود.