728 x 90

مجلس ارتجاع و ابراز وحشت نسبت به گرانی و پیامدهای آن

اعتراضات به گرانی
اعتراضات به گرانی

جلسه روز یکشنبه (۲۵اردیبهشت‌ماه) مجلس ارتجاع شاهد ابراز وحشت نسبت به گرانی و پیامدهای حذف یارانه‌ها و ارز ترجیحی و خطرات آن برای نظام آخوندی بود.

 

حق‌وردی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱: «طاقت مردم را از بین نبرد - هم‌چنین به اعتراضات به حق مردم در خصوص دهک بندیها و تخصیص یارانه‌ها توجه جدی صورت پذیرد واقعاً حذف برخی از افراد و خانواده‌ها از دریافت یارانه قابل‌قبول نیست.

 

نوروزی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱: «اصفهای نان بسیار شلوغ است - یارانه‌های مردم نه تنها افزایش پیدا نکرده بازنشستگان چه کارمندان چه کارگران چه فرهنگیان بازنشسته شاغل یارانه‌شان تو این دو سه روزی حذف شده بسیار گله‌مند هستند توی این شرایط باید ۹۰درصد یارانه بگیر باشند این را دوباره اصلاح بکنید انجام بدهید»

 

اصغرخانی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ «آنچه که امروز شاهد آن هستیم این است که نه تنها مقوله گرانی و تورم پایان نپذیرفته است بلکه قیمت‌ها به‌صورت افسار گسیخته لجام دریده است مردم به‌شدت نگران آینده هستند و فی الحال نیز در مضیقه‌های د شورا مالی به‌سر می‌برند... و هر گونه آزمون و خطا در این وادی ممکن است تبعات غیرقابل جبرانی به همراه داشته باشد»

 

اسحاقی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ «مبادا خدایی نکرده اتفاقی که حالا به واژه جراحی اقتصادی در کشور مطرح شده نادیده گرفته بشه از دورترین مرز کشور من روستای کشور من با من تماس می‌گیرند که اسم ما در یارانه‌ها نیست... مردم در کنار گرانیها دغدغه این را دارند که اسمشان نیست ضعیف‌ترین مردم من در روستاها اسم شان بعضاً نیست»

 

آخوند حسینی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ «جناب آقای دکتر قالیباف در این شرایطی که ارز ترجیحی حذف شده گرانی بیداد می‌کنه نظارت خیلی جدی نیست صدای مردم در آمده خیلی‌ها یارانه‌ای که از اون حذف شده این یارانه اونها در واقع به همه داده نمیشه این یکی از مشکلاتی ست که مردم دارند فریاد می‌زنند کسی هم پاسخگو نیست جنابعالی دستور رسیدگی فوری به این موضوع را بدهید که فضای جامعه بیش از این ملتهب نشه».

 

سعیدی، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ «با توجه به نگرانی‌هایی جدی که در حوزه معیشت مردم اتفاق افتاده قانونگذار مجلس شورای اسلامی مصوب کرده بود که کالاهای اساسی با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار داده بشه که الآن عملاً این اتفاق نیفتاده».

 

علیپور، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱ «ما چون ملاقاتهای مختلفی با مردم داریم خیلی از افراد ان ۴۵هزار تومانی که می‌گرفتند حذف شده و ضرایبی که برای درآمد مردم گذاشتند بنظرم کار کارشناسی نبوده»

 

رضاخواه، مجلس ارتجاع ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۱

مجتبی رضا خواه: در وضعیت امروز کشور فرصتی برای سعی و خطا نیست. 

-برخی خبرگزاریها که با انتشار اینفوگراف بر روی بالا بودن یارانه پرداختی به مردم نسبت به افزایش قیمت پنج قلم روغن مرغ تخم‌مرغ و شیر و پنیر مانور می‌دهند آیا بین مردم و در سطح جامعه زندگی نمی‌کنند و متوجه نیستند که با گران شدن قیمت روغن اکثر مواد غذایی و محصولاتی مانند کنسرو ماهی شیرینی و شکلات و غیره که در آنها از روغن استفاده می‌شود نیز گران خواهد شد آیا درک این موضوع بدیهی را ندارند! که با گران شدن شیر قیمت ماست کره خامه و کلیه محصولاتی که در آنها از شیر استفاده می‌شود گران خواهد شد.

هنوز که اول راه است قیمت کالاهای دیگر مثل سیب زمینی و برنج افزایش یافته اگر به‌دنبال واقعیت هستیم باید افزایش قیمت تمام این اقلام در سبد خانوار و محاسبه کنید و با یارانه پرداختی مقایسه کنیم...

تورم و گرانی را نمی‌شود با اینفوگراف شعار و سخنرانی توجیه کرد امروز مردم تورم بر گرانی را با جیب و گوشت و استخوان خود احساس می‌کنند نه با عکس و خبر و مصاحبه مسئولان (رادیو فرهنگ رژیم ۲۵اردیبهشت).

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/69a81aad-15a5-4d5e-9111-b93ba48c180d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات