728 x 90

متخصصان چینی: روش قرنطینه اکثر کشورها غلط است

متخصصان چینی برای کمک به ایتالیا وارد این کشور شدند
متخصصان چینی برای کمک به ایتالیا وارد این کشور شدند

متخصصان چینی که توانستند به‌خوبی مانع از گسترش کرونا در چین شوند، تأکید دارند که قرنطینه کارآمد همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا حتی آنهایی را نیز که دارای علائم خفیف هستند باید در بربگیرد.

آنها که برای دادن مشورت به اروپا سفر کرده‌اند اکنون در ایتالیا به‌سر می‌برند تجربیات خود از قرنطینه شهر ووهان چین را توضیح دادند و گفتند که آنها نیز در آغاز اجرای طرح قرنطینه، دچار این خطا شدند که با هدف کاهش فشار بر سیستم بهداشت و درمان شهر ووهان تنها بیماران با شرایط حاد را بستری کردند و به سایر مبتلایان که علائم خفیفی داشتند، اجازه دادند که در خانه تحت مراقبت قرار گیرند.

لیانگ زونگ، رئیس بخش تنفسی بیمارستان دانشگاه سیچوان که در این گروه شرکت دارد، یاد‌آور شد که اکنون مطمئن هستیم که افراد دارای علائم خفیف وقتی در خانه می‌مانند نه تنها اعضاء خانواده خود را آلوده می‌کنند بلکه چون اجازه خروج از منزل در شرایط اضطراری را دارند، ویروس را به‌راحتی به سایرین هم منتقل می‌کنند در حالی‌که در آن زمان به‌خوبی درک نشده بود که افرادی که دچار شرایط حاد بیماری نشده‌اند، چقدر می‌توانند ناقل باشند.

آنها می‌گویند، وقتی مشخص شد که ۸۰درصد موارد ابتلای جدید توسط افراد بیمار قرنطینه‌شده در خانه ایجاد شده، از اوایل فوریه گذشته شروع به قرنطینه‌کردن همه موارد ابتلای خفیف در بیمارستانهای مجهز و ورزشگاههای شهر ووهان کرده‌اند، اقدامی که به کاهش چشمگیر انتشار ویروس منجر شد؛ به‌طوری که شیب صعودی مبتلایان که از دسامبر گذشته آغاز شده بود بالاخره در مارس به سمت صفر میل کرد.

متخصصان چینی می‌گویند که ورها هم‌چنان به بیماران دارای علائم خفیف بیماری توصیه می‌شود که برای طی دوران بهبود در خانه بمانند و از مراجعه به مراکز پزشکی امتناع کنند؛ روشی که به باور متخصصان چینی ناکارآمد است.