728 x 90

قیام کنندگان عراقی کاندیداتوری مصطفی کاظمی برای نخست‌وزیری را رد کردند

متحصنین عراقی
متحصنین عراقی

قیام‌کنندگان عراقی در میدان تحریر بغداد و سایر میادین تحصن در استانهای بپا خاسته امروز ۲۲فروردین با برگزاری سلسله تظاهراتی معرفی مصطفی کاظمی از سوی باندها و دست‌نشاندگان ولایت فقیه برای نخست‌وزیری را رد و اعلام کردند کاظمی، کاندیدای شبه‌نظامیان رژیم ایران است نه قیام کنندگان.

 

کمیته سازماندهنده تظاهرات انقلاب اکتبر عراق روز یکشنبه ۲۱فروردین در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد:‌ قیام‌کنندگان عراقی قاطعانه کاندیداتوری مصطفی کاظمی توسط شبه‌نظامیان و احزاب جنایتکار برای منصب نخست‌وزیری را مردود می‌دانند. توده‌های مردم عراق که تظاهرات سراسری و مردمی خود را از ابتدای اکتبر ۲۰۱۹ شروع کردند، بر این زنجیره معیوب یعنی کاندیداتوری شبه‌نظامیان چیره خواهند شد. آنها استمرار دولت دزد عادل عبدالمهدی را نخواهند پذیرفت هم‌چنین آنها قاطعانه مصطفی کاظمی کاندید شبه‌نظامیان احزاب جنایتکار را نمی‌پذیرند.

 

در حالیکه کاندیدای دست‌نشاندگان رژیم برای نخست‌وزیر عراق با مخالفت قیام‌کنندگان روبه روست، حکومت آخوندی رسما از وی حمایت کرد.

امیر عبداللهیان گفت: مهمترین نکته‌یی که اتفاق افتاده این هست که برای اولین بار در ماههای اخیر همه طرفهای شیعی بر روی یک فرد به‌نام آقای الکاظمی توافق کردند.