728 x 90

مایک پنس: ‌نیاز است کشورهای اروپایی از توافق اتمی بیرون بکشند و به انزوای رژیم ادامه دهند

مصاحبه مایک پنس با تلویزیون ام اس ان بی سی
مصاحبه مایک پنس با تلویزیون ام اس ان بی سی

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت: کشورهای سراسر خاورمیانه این جا در اروپا نیاز است که راه آمریکا را دنبال کنند و از توافق اتمی بیرون بکشند و به انزوای اقتصادی و دیپلماتیک رژیم ایران ادامه دهند.

 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که در مصاحبه با تلویزیون ام.اس.ان.بی.سی درباره توافق اتمی با رژیم ایران گفت: توافق اتمی ایران یک فاجعه بود و عملاً توافق اتمی مانع از دستیابی اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم به سلاح اتمی نشد و عملاً تضمین می‌کرد که در انتهای ۱۰سال آنها می‌توانند مرگبارترین تسلیحات جهان را به‌دست آورند.

 

مایک پنس افزود: دونالد ترامپ از توافق اتمی خارج شد و با بیرون کشیدن از برجام ما فکر می‌کنیم می‌توان روند تحولات این منطقه را تغییر داد و ما از رهبران سراسر اروپا و کشورهای سراسر جهان عرب خواستیم که در کنار ما بایستند و از صلح و امنیت و دموکراسی در منطقه حمایت کنند و از مردم ایران با بیرون کشیدن از توافق اتمی حمایت کنند.‎

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم در حاشیه اجلاس ورشو طی مصاحبه‌یی با تلویزیون الحره گفت:‌ «همه بر سر این توافق کردیم که خطر و تهدید رژیم ایران جدی است و همه باید با هم همکاری کنیم که این تهدید را بتوان بی‌اثر کرد.» وی گفت؛‌هدف ما مشخص است ما می‌خواهیم پولی نباشد که قاسم سلیمانی صرف مرگ و کشتار در جهان کند. ما قصدمان این است چنان فشار بر گلوی درآمد ایران را زیاد کنیم که دیگر پولی برای حمایت از تروریسم برایش باقی نماند. هدف ما حمایت از مردم ایران است.»

مطالب مرتبط:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2370c8b1-588b-4d7d-be77-4f8988bae499"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات