728 x 90

مایک پمپئو: ‌تحریم ایرج مسجدی عضو ارشد نیروی قدس سپاه

مایک پمپئو وزیر خارجه  آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

تحریم و لیست‌گذاری ایرج مسجدی

سفیر رژیم در بغداد و معاون قاسم سلیمانی در عراق توسط آمریکا

بیانیه وزیر خارجه آمریکا ۱ آبان۹۹:

تحریم و لیست‌گذاری ایرج مسجدی سفیر رژیم در بغداد و معاون قاسم سلیمانی در عراق توسط آمریکا

بیانیه وزیر خارجه آمریکا ۱آبان۹۹: برای سالیان متمادی رژیم ایران و نیروی قدس سپاه پاسداران ابزار اصلی بی‌ثبات سازی آن در منطقه، از عراق برای منافع خود و به هزینه مردم عراق سوء‌استفاده کرده‌اند. فعالیت‌های نیروی قدس در عراق کماکان امنیت، تمامیت ارضی و شکوفایی عراق را مورد تضعیف قرار می‌دهد.

آمریکا با تحریم کردن ایرج مسجدی، یک فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه که به‌عنوان سفیر رژیم ایران در عراق خدمت می‌کند، گام دیگری در جهت حفاظت از مردم عراق در برابر نفوذ مخرب نیروی قدس بر می‌دارد.

مسجدی برای سالیان به هدایت فعالیت‌های مختلف سپاه در عراق از جمله آموزش و پشتیبانی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی و تسهیل معاملات مالی گسترده نیروی قدس، کمک کرده است.

مسجدی با فعالیت شریرانه در جهت منافع و اهداف نیروی قدس از مقام دیپلماتیک خود برای تسهیل نقل و انتقالات هنگفت مالی برای نیروی قدس در عراق سوء‌استفاده کرده و اقدام به مخفی نگه‌داشتن منافع نیروی قدس در این پولها کرده است.

علاوه بر این، مسجدی به‌طور علنی به نقش نیروی قدس در آموزش گروه‌های شبه‌نظامی در عراق و سوریه اعتراف کرده است.

ایالات متحده، مسجدی را مطابق فرمان اجرایی اصلاح شده ۱۳۲۲۴ به‌دلیل اقدام به‌نمایندگی از نیروی قدس سپاه که گروه تروریستی جهانی مشخص شده است، تحریم می‌کند. ایالات متحده قبلاً سپاه پاسداران از جمله نیروی قدس را به‌دلیل پشتیبانی، تأمین مالی و هدایت فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان، به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی [FTO] تعیین کرده بود.

در چندین دهه خدمات مسجدی برای نیروی قدس، وی نظارت بر برنامه آموزش و پشتیبانی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی را به عهده داشته و بدینوسیله دولت عراق را تضعیف و فرقه‌گرایی را افزایش داده و شهروندان معترض صلح‌جو عراقی را با خشونت مورد هدف قرار داده است.

وی گروه‌هایی را که مسئول حملات علیه نیرویهای آمریکا و ائتلاف در عراق بودند، هدایت یا پشتیبانی کرده است.

اقدام امروز یادآوری دیگری است که آمریکا به مقابله با رفتار مخرب رژیم ایران در منطقه ادامه خواهد داد.

بیانیه خزانه‌داری آمریکا

در مورد تحریم ایرج مسجدی سفیر رژیم ایران در عراق

خزانه‌داری آمریکا ۱ آبان ۹۹: ایرج مسجدی یک افسر ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران هم‌چنان به بی‌ثبات کردن عراق ادامه می‌دهد. دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی ایرج مسجدی یک فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و سفیر رژیم ایران در عراق را به‌خاطر اقدام برای نیروی قدس سپاه پاسداران یا از جانب آن، لیست‌گذاری می‌کند.

او مشاور نزدیک قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در سیاستهای نیروهای قدس سپاه پاسداران در عراق نقش سازماندهانه داشته است.

مسجدی بر برنامه آموزش و حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی نظارت داشته و این گروهها را هدایت یا حمایت می‌کرده که مسئول حملاتی بوده‌اند که نیروهای آمریکایی و ائتلاف را در عراق کشته و مجروح کرده‌اند.

مسجدی از موضع کنونی‌اش به‌عنوان سفیر این رژیم در عراق سوء‌استفاده کرده تا تبادلات مالی ر اکه به نفع نیرو ی قدس سپاه انجام می‌شده بپوشاند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری گفت «این رژیم امنیت و حاکمیت عراق را با انتصاب مقامات نیروی قدس سپاه پاسداران در این منطقه، برای انجام برنامه بی‌ثبات کننده خارجی‌اش، تهدید می‌کند».

یادآوری می‌شود کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران اول آبان ۱۳۹۶ طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد:

ایرج مسجدی سفیر فعلی رژیم در عراق از فرماندهان اصلی نیروی قدس سپاه است که در۳۰ سال گذشته نقش کلیدی در عملیات تروریستی رژیم به‌ویژه در عراق و سوریه ایفا کرده و نقش مهمی در سازماندهی و فرماندهی حشدالشعبی داشته است.

مقاومت ایران بر ممانعت از سفر و اخراج سرکردگان سپاه مانند قاسم سلیمانی و ایرج مسجدی از کشورهای منطقه، تأکید می‌کند.