728 x 90

مایک پمپئو:‌ همه جا رد پای تروریسم رژیم ایران است

مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اجلاس سالانه اتحاد علیه ایران اتمی خواستار مقابله با تروریسم و فعالیتهای بی‌ثبات کننده رژیم ایران شد و بر حمایت از مردم ایران و اعتراضات آنان تأکید کرد.

 

مایک پمپئو در مورد توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت در پاریس گفت:

«تنها چند ماه پیش مقامات در اروپا چند مأمور رژیم ایران از جمله یک مقام این رژیم مستقر در اتریش را به‌عنوان بخشی از یک توطئه برای بمب‌گذاری در یک گردهمایی سیاسی در فرانسه دستگیر کردند. آنها این مرد را به چنگ آوردند. این درست زمانی اتفاق افتاد که رژیم فشار کامل به کشورهای اروپایی می‌آورد تا در توافقنامه هسته‌یی بمانند. به‌عنوان یک واکنش درست به این حمایت از تروریسم، چند هفته پیش متحد ما فرانسه همه سفرهای غیرضروری دیپلماتیک به ایران را به‌صورت نامحدوی به عقب انداخت. این یک گام اول خوبی است. من به‌خاطر این کار از فرانسه تشکر می‌کنم. ما باید اقدامات بیشتری مانند این از کشورهای دیگر اروپایی ببینیم».

 

مایک پمپئو افزود:‌

ظریف و روحانی خیلی سعی دارند که خودشان را میانه‌رو نشان دهند در حالیکه دنیا آنها را می‌شناسد. آنها سعی دارند به دنیا بگویند جمهوری اسلامی ایران آنطور که می‌گویند بد نیست. در حالیکه کارنامه ۴۰ساله آنها مشخص است.

وزیر خارجه آمریکا در انتقاد از تصمیم کشورهای باقیمانده در توافق هسته‌یی گفت: شما با تصمیم تان به رژیم ایران کمک می‌کنید هم‌چنان بزرگترین حامی تروریسم در جهان بماند. سپاه قدس و رژیم ایران اکنون می‌خندد و خوشحال است.

دوستان اروپایی ما به یاد بیاورند که جمهوری اسلامی چطور دیپلماتها و مخالفان سیاسی علیه خود را در این کشورها ترور کرد. از آمریکای جنوبی تا آفریقا، رد پای رژیم ایران برای ترور دیده می‌شود.

 

مایک پمپئو افزود:

در حالیکه مردم ایران مشکلات اقتصادی دارند، حکومت ایران برای هر موشک یک میلیون دلار می‌پردازد.

مردم ایران گرفتاری مالی دارند اما فرزندان مقامات پورشه و بی‌امو سوار می‌شوند.

یک سیاستمدار قدیمی آمریکایی یکبار گفته بود که کشورها باید به تعهدات بین‌المللی عمل کنند و همچنین به قوانین داخلی خود؛ جمهوری اسلامی ایران به هر دو بی‌تعهد مانده است. رژیم ایران بیشتر نگران آب سنگین است تا آب آشامیدنی مردم ایران.

سیاست ما فشار بر رژیم ایران و حمایت از مردم ایران است.

ما از شما مردم ایران حمایت می‌کنیم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات