728 x 90

مایک پمپئو: ما نمی‌خواهیم یمن دست‌نشانده رژیم ایران شود

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲۴ اسفند ۹۷ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:‌ نباید اجازه دهیم یمن تبدیل به یک کشور دست‌نشانده رژیم فاسد و بی‌رحم ایران شود.

رژیم ایران قصد دارد حکومت استبدادی خود را از تهران به دریای مدیترانه و از آنجا به یمن گسترش دهد.

نمی‌توان به این رژیم و نیروهای نیابتی آن اجازه داد که خطوط کشتیرانی که از یمن عبور می‌کند را کنترل کنند. روش درست این است که برای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حمایت مورد نیاز را فراهم کنیم که شبه‌نظامیان تحت حمایت رژیم ایران را شکست بدهند و یک صلح عادلانه را تضمین کنند.

 

رژیم ایران بزرگترین تهدید

لازم به یادآوری است که پمپئو روز ۲ اسفند ماه در مصاحبه با فاکس‌ نیوز درباره اجلاس ورشو گفت: وقتی از کشورهای عربی به صراحت سؤال شد که بزرگترین تهدید برای مردم آنها، چیست، جواب کاملا روشن بود. بزرگترین تهدید رژیم ایران است.


مایک پمپئو روز پنجشنبه دوم اسفند در پاسخ به سؤال خبرنگار فاکس‌ نیوز درباره اجلاس ورشو و شرکت ۶۲کشور در این کنفرانس که در سایت وزارت‌خارجه منتشر شده گفت: این یک گردهمایی تاریخی بود – کشورهای عرب، همه با هم در رابطه با این صحبت می‌کردند که چطور خلقهایشان را در امنیت نگه دارند و منطقه را با ثبات‌تر کنند. و مسلماً آمریکا یک منفعت عمیقی در ثبات خاورمیانه دارد. من بسیار امیدوارم که ما الآن می‌توانیم بر مبنای این اجلاس ادامه دهیم و با رژیم ایران مقابله کنیم که تاکنون به مدت ۴۰سال تهدید گسترده‌یی برای منطقه ایجاد کرده است.

وی همچنین در یک سخنرانی در ایالت تگزاس، با اشاره به سیاست‌های رژیم آخوندی در استفاده از منابع انرژی کشور در جهت منافع خود و نه مردم ایران گفت، جمهوری اسلامی از صادرات نفت و گاز برای گسترش نفوذ خود در منطقه استفاده می‌کند.

 

وزیر خارجه آمریکا در بخشی از سخنان خود در کنفرانس «تغییر شکل انرژی آینده» روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند در هیوستون گفت، رژیم ایران از صادرات انرژی برای گسترش نفوذ خود در سراسر خاورمیانه استفاده می‌کند، به‌ویژه در عراق، و این در حالی است که ایالات متحده تلاش می‌کند یک عراق مستقل و با اقتدار شکل بگیرد.

 

وی افزود، «ما در ماه‌های گذشته سخت تلاش کردیم صادرات نفت خام رژیم ایران را به جهان کاهش دهیم و رهبران این رژیم را متقاعد کنیم که از شهروندان خود مراقبت کنند و هر آنچه مردم می‌خواهند را به آنها بدهد، و در عین‌حال خطر ترور و بی‌ثباتی را در سراسر خاورمیانه کاهش دهیم.»

مایک پمپئو در مصاحبه‌یی با سی.ان.بی.سی و با حضور ریک پری وزیر انرژی آمریکا روز ۲۱ اسفند در پاسخ به سؤالی در رابطه با تحریم‌های نفتی رژیم ایران و به صفر رساندن صادرات نفت رژیم گفت: ما تحریم‌های نفتی علیه رژیم ایران را حفظ و تمدید می‌کنیم تا زمانی که تغییر رفتاری که مردم خاورمیانه و بقیه دنیا به‌شدت نیاز دارند را به‌دست بیاوریم.


مایک پمپئو در جواب سؤال خبرنگار که آیا به صفر رساندن صادرات نفت رژیم ایران امکانپذیر است گفت: من قصد ندارم جلو جلو حرکت کنم یا از رئیس‌جمهور پیشی بگیرم ولی در این رابطه اشتباه نکنید، این مسیر حرکت ماست. ما می‌خواهیم ایران را از منابعی که به تحت پوشش قرار دادن حزب‌الله، حوثیها در یمن، لیست کاملی از تروریستها در سراسر دنیا ادامه می‌دهد، محروم کنیم. ما می‌خواهیم آنها را از آن منابع محروم کنیم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/83bf1f6f-6ac2-4db6-ab0a-d86836acf751"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات