728 x 90

مایک پمپئو: معتقدم مردم ایران رهبری را که شدیداً مستحق آن هستند به‌دست خواهند آورد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با فاکس‌ نیوز گفت:‌

ربودن نفتکش انگلیسی توسط رژیم ایران نه به‌خاطر تحریم‌های آمریکا بلکه به‌خاطر استبداد مذهبی و افراطی‌گری سران این رژیم در تروریسم در سراسر جهان است که ۴دهه است ادامه داشته است.

این رژیم بدی است که به مردم ایران احترام نمی‌گذارد. آنها اکنون مانند دزدان دریایی کشتی‌ها را در آبهای بین‌المللی مصادره می‌کنند.

این رفتاریست که ما طی ۴۰سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم. ما معتقدیم که مردم ایران رهبری را که شدیداً مستحق آن هستند به‌دست خواهند آورد.

مایک پمپئو افزود: کل جهان باید به این واقعیت که رژیم ایران یک تهدید واقعی است پی ببرد و در قبال آن هوشیار باشد. این فقط تهدیدی علیه آمریکا نیست تهدیدی علیه همه ماست.

رژیم ایران تاریخچه‌یی طولانی از دروغگویی دارد. آنها در مورد محل سرنگون کردن پهپاد آمریکایی دروغ گفتند. آنها در چند روز گذشته در مورد مکانی که نفتکش را ربودند دروغ گفتند. این بخشی از ماهیت آخوندها است که به جهان دروغ بگوید.

 

وزیر خارجه آمریکا گفت رژیم ایران شهروندان کشورهای دیگر را دستگیر می‌کند اما بعد برای به‌دست آوردن امتیازات سیاسی، از آنها به‌عنوان گروگان استفاده می‌کند. فکر می‌کنم این هم دلیل دیگری از ماهیت این رژیم غیرقانونی است.

رئیس‌جمهور دونالد ترامپ کاملاً روشن کرده است جایی که ما احساس تهدید از جانب رژیم ایران کنیم جایی که در می‌یابیم که تهدید از جانب این رژیم نسبت به آمریکاست پاسخ خواهیم داد.

 

مایک پمپئو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «دبلیو‌اف‌تی‌.وی» روز دوشنبه ۳۱تیر ۹۸گفت: ما می‌خواهیم رژیم ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند تا در نقاط مختلف جهان کارزار تروریستی راه نیندازد.

وی افزود:‌ رژیم ایران بیش از ۵۰۰آمریکایی را با بمبهای کنار جاده‌یی ساخت رژیم کشته‌است. این وحشتناک است. واکنش به این کار آنها نیز بسیار محدود بوده است.

من فکر می‌کنم که سران رژیم ایران این را دیده‌اند و به همین خاطر گمان می‌کنند اقدامات این روزهایشان، پیامدی نخواهد داشت؛ ولی آنها باید بسیار محتاط باشند.

دونالد ترامپ در تغییر رفتار سران رژیم ایران، جدی است.