728 x 90

مایک پمپئو: قلب مردم ایران برای آزادی می‌طپد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا - مؤسسه هوور در دانشگاه استانفورد
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا - مؤسسه هوور در دانشگاه استانفورد

مایک پمپئو درباره قیام دانشجویان و مردم بپاخاسته در تهران و سایر شهرهای ایران گفت: قلب مردم ایران برای آزادی می‌طپد و نیروی بسیج و اوباشان در ایران تمام تلاش خود را می‌کنند تا این اعتراضات را سرکوب کنند.

 

مایک پمپئو در سخنرانی خود در مؤسسه هوور در دانشگاه استانفورد گفت: «آیت‌الله‌ها شبکه شیعه ترور تشکیل دادند و خطر بزرگی برای سفارت ما در بغداد ایجاد کردند. ما کمپینی از انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی علیه رژیم ایران راه انداختیم.

آرژانتین و بریتانیا حزب‌الله را تروریستی اعلام کردند. ما موفق شدیم حدود ۸۰درصد درآمد نفتی ایران را بخشکانیم. ما به رژیم ایران مکرر هشدار داده‌ایم که حمله به جان آمریکایی‌ها تحمل نمی‌شود. گرچه شل گرفتن‌ها و دولتهای گذشته آنها را جری کرده بود. ما پیشنهاد حذف سلیمانی را به رئیس‌جمهور دادیم و این تصمیم درستی بود. اگر رژیم ایران وضعیت را تشدید کند ما آن را با شرایط خودمان خاتمه‌اش خواهیم داد».

 

 

 

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه‌ای با فاکس‌ نیوز درباره استمرار قیام دانشجویان و مردم به پاخاسته گفت: ما نمی‌خواهیم هیچ ایرانی آسیب ببیند. ما نگران هستیم که رژیم ایران همان سرکوبی را که دهها سال است علیه مردم خود به کار می‌برند مجدد استفاده کنند.

 

 

پمپئو با اشاره با برجام و پرداخت پولهای کلان به رژیم آخوندی گفت: آنچه در زمان برجام اتمی رخ داد، باعث شد که آمریکا نسبت به گذشته از امنیت بسیار بسیار کمتری برخوردار باشد. مبلغ هنگفتی پول و منابع عظیمی وجود داشت که در اختیار آیت‌الله و جلادان وی قرار گرفت تا آمریکا، اروپا و خاورمیانه را در معرض خطر قرار دهد. اکنون این مسأله را چرخانده‌ایم. ما دست‌اندرکار یک تلاش اقتصادی، دیپلماتیک و اکنون یک تلاش نظامی برای متقاعد کردن رژیم ایران هستیم که آنها باید مانند یک کشور معمولی رفتار کنند و وقتی تصمیم به انجام چنین کاری نمی‌گیرند، هزینه‌اش را بر آنها تحمیل کرده‌ایم. ما امیدوار هستیم که هر ملتی صلح را انتخاب کند، اما ما برای گزینه جایگزین آماده هستیم.