728 x 90

مایک پمپئو: شبه‌نظامیان حوثی کاری بدون اجازه خامنه‌ای و سلیمانی نمی‌کنند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت: شبه‌نظامیان حوثی‌ هیچ کاری بدون اجازه خامنه‌ای و پاسدار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی ترورسیتی قدس نمی‌کنند.

وزیر خارجه آمریکا که با العربیه مصاحبه می‌کرد گفت: شبه‌نظامیان حوثی‌ می‌دانند، که پیروز نمی‌شوند. فشار بر رژیم ایران می‌تواند شبه‌نظامیان حوثی را مجبور به توافق سوئد کند.

وی در اشاره به سیاست‌های دولت باراک اوباما گفت: «متأسفیم که دولتهای پیشین ما در مقابله با حزب‌الله تساهل کردند... همه موشکهای ایران پس از آن توسعه داده شد که اوباما توافق هسته‌یی را امضاء کرد.

 

مایک پمپئو درباره قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، گفت: «ما دائماً فهرست سازمانهای تروریستی را بررسی می‌کنیم. همه آنچه انجام می‌دهیم تاکتیک‌هایی هستند که رژیم ایران را به تغییر رفتار وادار می‌کنند.

 

لازم به یادآوری است که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۲آبان ۹۷ شبکه‌یی از عوامل حزب‌الشیطان وابسته به رژیم آخوندی و نیروی تروریستی قدس در عراق را تحریم و لیست‌گذاری کرد.

 

تحریم فرزند حسن نصرالله و گردان  موسوم به  المجاهدین در لبنان

همچنین وزارت‌خارجه آمریکا سه‌شنبه ۲۲آبان۹۷، جواد نصرالله، فرزند حسن نصرالله، رهبر حزب‌الشیطان لبنان وابسته به رژیم  ایران ، و گردان موسوم به (المجاهدین) را در فهرست تروریسم جهانی قرار داد.

بر اساس اعلام وزارت‌خارجه آمریکا هدف از تروریستی اعلام کردن این دو، توقف حملات تروریستی و تحریم‌هایی از جمله توقیف دارایی در آمریکا و ممنوعیت تجارت آمریکایی‌ها با آنها اعمال می‌شود.

وزارت‌خارجه آمریکا اقدام امروز خود را در راستای کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران می‌داند.

 

تحریم شبکه‌های کلیدی حزب‌الله و نیروی قدس سپاه پاسداران

در بیانیه خزانه‌داری آمریکا تحت عنوان تحریم شبکه‌های کلیدی حزب‌الله و نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق آمده است: این اقدام به‌دنبال امضای قانون تحریمهای حزب‌الله و اعمال مجدد تحریمهای مربوط به رژیم ایران صورت می‌گیرد.

دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری روز سه‌شنبه ۴فرد مرتبط با حزب‌الله راکه فعالیتهای عملیاتی، اطلاعاتی و مالی این گروه در عراق را مدیریت و هدایت می‌کنند هدف قرار داد.

در این بیانیه تأکید شده است تمامی داراییها و منافع افراد لیست‌گذاری شده در قلمرو آمریکا اکنون مسدود هستند و هر فرد آمریکایی به‌طور عام از تبادل با آنها منع می‌شود.

 

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از تصمیم کانادا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی حمایت کرد.

وی روز جمعه ۲۵خرداد۹۷طی پیامی توئیتری اعلام کرد:

«آمریکا از تصمیم کانادا در محکومیت شدید رژیم ایران به‌خاطر حمایت مستمر آن از تروریسم و افزودن سپاه پاسداران به لیست نهادهای تروریستی کانادا حمایت می‌کند.مردم ایران در مقابل بدرفتاریهای این رژیم فاسد ایستاده‌اند. ما از آنها حمایت می‌کنیم و از سایر کشورها خواستار حسابرسی از سران این رژیم هستیم».

 

همچنین پارلمان کانادا با اکثریت قاطع ۲۴۸قطعنامه‌یی را در محکومیت دیکتاتوری آخوندی به‌خاطر حمایت از تروریسم و فراخوان به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران به تصویب رساند.

 

این قطعنامه که روز سه‌شنبه ۲۲خرداد۹۷در پارلمان کانادا به‌رغم تلاش‌های گسترده لابی رژیم و حامیان سیاست مماشات با فاشیسم مذهبی به تصویب رسید هم‌چنین دولت این کشور را فرامی‌خواند که «در کنار مردم ایران قرار گیرد» و از حق آنها برای آزادی بیان و تجمع حمایت کند.

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات